Nokia Lumia 920'nin pili hemen bitiyor mu?

Kimisi yok öyle bir şey diyor; kimisi bu sorundan bıkmış durumda! Peki ama nedir bu sorun?

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia Lumia 920'nin pili hemen bitiyor mu?

GÜNCELLEME: Nokia Türkiye'nin konu hakkında resmi açıklaması için tıklayın...

Nokia'nın Windows Phone 8'li cebi Lumia 920, internette yapılan şikayetlere göre gizemli bir pil ömrü sorunlarıyla karşı karşıya.

WPCentral forumunda telefonun pilinin sadece birkaç dakikada bittiğine dair az sayıda da olsa şikayetler görülüyor. Bununla birlikte çoğu kullanıcı, Lumia 920'nun çok iyi bir pil ömrü olduğunu söylüyorlar. Bazı kullanıcılar ise pilin birkaç kere tam olarak boşalıp şarj olduktan sonra sorunların ortadan kalktığını iddia ediyor.

Kullanıcılar, sorunun nedeni, hatta varlığı konusunda ortak bir noktaya varmamış görünüyorlar. Bazı kullanıcılara göre belirli uygulamalar pilin çabuk bitmesine neden olurken, bazıları pillerinin aniden hızla tükenmeye başladığını söylüyor.

Görünüşe göre sorun, aslında telefondan değil, yüklenen bazı uygulamalardan kaynaklanıyor. Bilindiği gibi bazı Android uygulamaları da, telefonların pilini adeta "emiyor" ve aynı sorun, şu anda Windows Phone cephesi için de geçerli. Sorun yaşayan az sayıda kullanıcı, sorunu telefonda ya da Windows Phone 8'de değil, kurdukları uygulamalarda ararlarsa, sonuca daha hızlı bir biçimde ulaşabilirler...

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

muhtemelen iftira atiyorlar...

@grezimonk Hiçbir güç bir pili 1-2 dakikada bitiremez. Büyük ihtimalle ya iftiradır yada yazılımsal bir pil ölçme hatasıdır. Kalibrasyon yapanlar sorunun düzeldiğini belirtmiş. Şu aralar Androidten öyle sıkıldım ki ya iphone yada Lumia 920 alacağım.

Muhtemelen .

İlk defa bir wp telefon bu kadar cok ve hizli satildi bence. Genel anlamda evet androisli modellere gore cok az sıkıntisi oluyor windowsb telefonlarin. ilk defa sorunla dile geliyor cunku ilk defa bu kadar buyuk hacimle satiliyor. Daha fazla da gelecektir sorunlar

Ekran mükemmel olsun diye çalışmışlar hakkını yememek lazım. Gördüğüm em iyi akıllı telefon ekranı diyebilirim. PureMotion HD falan diye tanıttıklarında OLED değil nasıl o kadar iyi olacak falan demiştim bende . Ama yakından bir bakın sanki gerçeği 4,5 inçten görüyorsunuz gerçekten çok başarılı. O ekran LCD olunca bir hayli yakar diye düşünüyorum kısık parlaklıkta bile.

Fabrikada şoklanan bataryalar yüzünden oluyor.Tamamen boşalıp full şarj olduğunda yorumlarınızı tekrar okumak lazım.Ayrıca nokia sevmem ama dürüst olmak lazım.

bu telefonlara exe uzantılı programlar kurulabiliryormu?

kedidir o kedi

tam 1,5 aydır kullanıyorum pil sorunu yok. Ortalama kullanımda 1 günden fazla, en düşük ayarlarda 3 günü görüyor. Aşırı yoğun kullanımda tüm özellikler açık 20 saate yakın gidiyor yani sabah evden çıkıp akşam eve gidene kadar yarı yolda asla kalmazsınız. Örnek vereyim Galaxy W'nun tam 3 katı kadar uzun gidiyor.

Lumia 920 yi alalı 2 hafta kadar oldu neredeyse tüm gün oyun oynuyordum sarjı bitmek bilmiyordu gelen bir güncellemeden sonra 6hiç birşey yapmadan sarjı kendi kendine 6 saatte tüketiyor hiç bir anlam veremedim...

benim telefonda aldıktan 15 gün sonra açılmama sebebiyle servise girdi yazılım atıp geri gönderdiler ama naptılarsa şarj yarım günü geçmiyor şuan yine açılmıyor ve serviste paramla rezil oldum bidaha ne Nokia nede win phone almam

@21 Şub 2013 12:40 nokia lumia 920 aldım 3 aylık telefon 3 seferdir servise gidip geliyor aldığıma çok pişmanım ve aynı zaman da servis kalitesi ve nokia müşteri desteği tam anlamıyla bir fiyasko

şarj problemi bende yaşıyorum telefon en fazla 10 saat dayanabiliyor müzik ve film izlemememe ve oyun oynamamama rağmen, bu kadar para verip telefonu kullanamayacaksam ne anladım ben bu işten....

Valla uygulamamadan da olsa bunu Microsoft an bilirim mağazada ki uygulama kalitesi yerlerde sürünüyor bunu denetlemekte onun elinde sistem hızlı ama çok sorunlu benim,tel kendiliğinden kapanma sorunu ile 7defa servise gitti bunun sebebi de wp8 ve nokiadır.

Arkadaşlar pil ömrünü etkileyen başlıca bazı programlar var. Bu programlar arka planda çalıştığında problemi ben de yaşadım. 1. Accuweather 2. Skype (oturum açık iken) 3. GPS açıkken (Not: Konum değil. haritalarda ve nokia drive açıkken) 4. battery uygulaması aşırı pil harcıyor (batarya durumunu gösteren) ben insider kullanıyorum çok güzel. bu programlara dikkat ederseniz çok yoğun kullanımda bile 1 günde bitirmeniz çok zor. Telefon müemmel bir telefon dediklerimi de yapın piman olmassınız.

valla bende 920 mi var günde 3 kez şarja takmak zorunda kalıyorum uygulamalar çok fazla farketmiyor sadece facebook, twitter,skype yükledim gene aynı değişen bişey yok bence Nokia bu işide eline yüzüne bulaştırdı benzer sorunu olanlar servise kesinlikle yollamasın yapmıyorlar dahada bozuyorlar ben 1 defa gönderdim bozup geri yolladılar o yüzden biran önce elinizden çıkarın derim ben öyle yaptım çünkü 1 kez yolladım ardından 7 defa daha gitti her defasında farklı bir yerini bozdular en son satıp iphone 5 aldım şimdi mutluyum sorunsuz kullanıyorum 2 aydır

@07 Ağu 2013 22:53 bu kişi tamamen trolldür; aylardır her konuda telefonumda bu sorun var diye sitemde her konu altına yorum yazdı.Konu neyse konunun aksine bendeki o özellik bozuk gittim iphone 5 aldım diyen aşağılık trolün tekidir.

Yaw bendede aynı sorun var şarj 10 saati geçmiyor hiç bişey yapmadan

Android'in hatalarından ve hantallığından bunaldığım için (hantallığı telefonumun donanımıyla da alakalı olabilir fakat hatalar yazılımın kendine has) değiştirmek istedim. Belli araştırmalardan sonra 920 aldım. Şu an ''kalibrasyon'' yapmamama rağmen şarjım 24 saati rahat aşıyor. Ya kullandıkları bataryaları değiştirdiler ya da yayınlanan güncellemeler etkili oldu.

Hasan hgjı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play