Nokia Lumia'lara ödül var!

Nokia'nın cep piyasasına yeni bir renk katan Lumia'ları, bu özellikleriyle ödüle layık görüldü!

Nokia Lumia'lara ödül var!

Nokia Lumia serisi (Lumia 920, Lumia 820 ve Lumia 620) iletişim cihazları kategorisinde, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği'nin (Industrial Designers Society of America) düzenlediği 2013 Uluslararası Mükemmel Tasarım (International Design Excellence – IDEA) yarışmasında altın ödüle layık bulundu. Nokia 206 ise aynı yarışmada bronz ödül aldı.

Lumia serisi ile tüm dünyada akıllı telefon pazarına yepyeni bir anlayış getiren Nokia bu kez de 2013 Uluslararası Mükemmel Tasarım (IDEA) Ödüllerine damgasını vurdu. Lumia 920, Lumia 820 ve Lumia 620 telefonlarıyla iletişim cihazları kategorisinin en büyük ödülü olan IDEA Altın ile ödüllendirilen Nokia, ayrıca Nokia 206 cihazıyla da Bronz ödüle layık bulundu.

Nokia ayrıca en üst modellerinden en ekonomik cep telefonlarına ve tüm aksesuarlarına kadar, ürünlerinde kullandığı renkler ve malzemeler için de altın derecesiyle ödüllendirildi.

2013 IDEA jürisi, Lumia ailesiyle ilgili şu yorumda bulundu: "Bu ürünlerin sadeliği ve her bir detayının özenle işlenmiş olması, mühendislik ve tasarım arasındaki derin işbirliğini ve cihazların kalitesini gösteriyor; bu da ürünlerin daima insana yakın ve doğal hissedilmesini sağlıyor."

Lumia'ların dikkat çeken tasarım detayları!

Nokia'nın renk ve malzeme stratejisi belirlenirken, Nokia'da çalışanlarının parlak renk algısı ve bu ürünlere karşı takındıkları tutumlar kaydedildi. Ödül jürisi şuna dikkat çekti: "Bu çok etkili, zengin karakterli marka kimliği, Nokia'nın kalabalık içinden sıyrılmasını sağlıyor. Bu yaklaşım, Nokia'nın malzeme sayesinde yenilik yapmasına, uzun yıllar boyunca siyah ve grinin ötesine geçememiş bir pazara renk katmasına imkan tanıyor. Üretimde uygulanan bu yerinde yaklaşım, Nokia'nın renk, kalite ve ustalık mirasını güçlendiriyor."

IDEA Ödülleri

IDEA Ödülleri 1980'de Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Topluluğu (Industrial Designers Society of America) tarafından başlatıldı. Amacı, insanların "mükemmel tasarımın yaşam kalitesine ve ekonomiye etkisini" anlamalarına yardım etmektir.

Ödül kazananlar, ABD Michigan'daki Henry Ford müzesinde yer alan daimi sergide yerini alacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Samsungun Asla alamayacağı bi ödül "kalite"

İŞTE BUDUR NOKİANIN EŞSİZ KALİTESİ KENDİNİ YİNE ÖN PLANA ÇIKARDI ..ESKİ GÜNLERİNE DÖNMEYE AZ KALDI NOKİA

Lumia 620 kullanıyorum ve oldukça memnunum <3

Hak edilmiş bir ödül. Siyah beyaz ve en fazla maviden sonra bu renkleri kullanmak önemli bir adım.

lumia 920'ye takoz diyenler utansın.

microsoft para bayılmış olmalı baya...Gerçekten güzel olsaydı Sony ve Htc ürünleri gibi reddot alırdı.

@30 Tem 2013 15:15 hayıırdır sanada htc yada sony mi para bayıldı karalama kampanyan için ??

Tasarım ödülü almış mış neyime...daha mp3ü zilsesi yapamıyorsun

@30 Tem 2013 15:16 iphone gibi mi?

@30 Tem 2013 15:16 Nokia ile bi alakısı yok onun o işletim sistemiyle alakalı bişey ki ben lumai 620 kullanıyordum içinde direk zilsesi yapma programı var neden bahsediyosun anlamıyoruz

@30 Tem 2013 15:16 senin cehaletin dostum araştır ondan sonra yapamıyorum de yardımcı olalım.

hakederek aldı..harbiden yeni bi soluk geldi piyasaya..diğerleri renkli teller çıkarmaya başladı daha ne olsun :D:D (wait for lumia 1020)

Lumia baska bisey

@15:16 eğer lumia kullanıyorsan beyninle beraber telefonunu da çöpe at. Ha kullanmıyorsan bir lumia edin sonra beynini çöpe at. Hala mp3 zil sesi yapılmıyor diyor ya

@30 Tem 2013 16:23 saçma konuşma mp3 zil sesi yapılıyor bilip bilmeden konuşma

Lumia 920 kullanıyorum gerisi hikaye

Lumia 820 ye sahibim elime aldığım diğer samsung olsun iphone olsun o kadar amele geliyorki anlatamam..Nokia kalitesi zaten tartışılmaz tasarım müthiş mağazada gelişiyor alışkanlığından kurtulamayıp wp8 e laf atanlarda geri döndükleri ios ve droidli telefonlarında mutluluklar.

En iyi kamerada sağlamlıkta Nokiada bunlarıda kabul etmek lazım.

samsug ve saçma sapan android cihazlardan bıktım. nokia 920 var şu an mükemmel benim için

Nokia candır

Renkler cezbedici tamam ama asıl güzel tarafı Lumia'ların tasarımla kombine olmuş malzeme kalitesi. Gerçekten çok sağlamlık hissi veriyor ele alınca bu cihazlar. Birde işletim sistemi Windows Phone'un renkli arayüzüne olan önyargılar azaldı artık hatta birçok insana büyüleyici geliyor. Son zamanlarda çevremde Lumia kullananlar çoğaldı ve ellerindeki cihazlar gerçekten çok havalı duruyor.

MP3 LÜ ZİL SESİ YAPILMIYOR DİYİP DEĞERLİ ORGANINIZDAN UYDURMAYIN :))) Bİ UYGULAMA İLE İSTEDİĞİN SES DOSYASINI ZİL SESİ YAPABİLİYORSUNUZ

Şu Dokunmatik Tuş Kısmını Bi Küçültemediler :/

Herhangi bir mp3'ü zil sesi yapmak için "Nokia Yaratıcı Stüdyo" kullanıyoruz. Bilginize...

Yıllarca Nokia kullandım, donanımda Cimri bi firmadır, Windows ,Mobil Sektörde hiç bir zaman 2. Firma olamaz, Nokiacılar gereksiz eziyet çekiyor,İos yada Android Çağ bunu Gerektiriyor. Tasarım Ödülü ne ya Ahahaha

Bazı beyinsizler mp3 ile tasarım ve kalite ödülleri arasında ilişki olduğunu sanıyor galiba.

2013'ün en iyi telefonu seçilen lumia 920 için ise,gerçekten şaheser olarak vurgulanıyor.Eski amiral gemisi olan Lumia 920 ,eleştirmenler tarafından lumia 1020 tahtını alsa bile kullanıcılara sunduğu özellikler her şeyi karşılıyor yorumunu yaptılar.Ve Lumia 520,belki özellik açısından yani fiyat açısından en düşük lumia olsa da ,kendi kategorisinde kendi fiyat aralığında gerçekten 512 MB Ram ve çift çekirdek sunması,düşük seviye telefonlar içinde övgüyü hak ettiğini söylüyorlar. Eleştirmenler ayrıca,Lumia telefonların özellikle genç nesil üstünde olumlu bir etki bıraktığını,eğer nokia ve windows phone sisteminin böyle devam etmesi halinde,samsung ve iphone'un karşısına daha güçlü nokia gelmesi kaçınılmaz olarak vurgulanıyor.

en iyisi panasonic eluga x cihaz resmen süper samsung s4 ten daha net daha iyi bir kamraya sahip htc one kadar güzel yapısı var saglamlıkta zaten lider

Bu güne kadar kaç firma mavi renkli bir kapağı olan telefon yaptı ki? Ben sırf bu yüzden Lumia diyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play