Nokia Maps ile yön bulma derdi sona eriyor

Nokia Maps ve opsiyonel olarak alınabilen sesli navigasyon özelliği ile sesli tarif almak mümkün

Ücretsiz rota belirleme servisi

Ücretsiz rota belirleme servisi
Nokia Maps ile artık kaybolmak yok

7 Nisan'da düzenlenen ve Nokia Maps'ın tanıtıldığı toplantıda bir konuşma yapan Nokia Türkiye Genel Müdürü Imfred de Jong, şunları ifade etti: "Kullanıcılara benzersiz bir deneyim yaşatan Nokia Maps sayesinde, insanlara hiç bilmedikleri bir yerde bile olsalar çevrelerini o bölgenin yerel halkından biri gibi keşfetme olanağı tanıyoruz. Nokia Maps ile şu anda İstanbul ve Ankara illeri ile Türkiye'deki ana yolların tamamını içeren bir navigasyon kapsama alanımız var. Kapsama alanının genişletilmesi için sürekli geliştirme ve güncelleme faaliyetlerinde bulunuyoruz."

Nokia Türkiye Pazarlama Müdürü Sertaç Şener ise görüşlerini şöyle açıkladı: "Haritalama ve navigasyon gibi lokasyon tabanlı servislerin, mobil cihazlarda temel bir platform olacağına inanıyoruz. 'Nokia Maps' adı altında sunduğumuz ücretsiz haritalar ve navigasyon servisimiz ile, iletişim işlevlerini tek bir cihazda toplayarak geniş kitlelere hitap etmeyi ve mobil navigasyon alanında gelecek nesil işlevler sunmayı hedefliyoruz. Şu anda entegre GPS destekli Nokia N95, N95 8GB ve N82 ile, sürücüler, araçlarında ücretsiz rota belirleme servisinden faydalanabiliyorlar. Opsiyonel olarak satın alınabilen navigasyon servisi ile görsel ve sesli yönlendirme hizmetine ulaşabiliyorlar, haritalar ise telefonlara yüklü olarak sunuluyor. Ayrıca, kullanıcılar düzenlenecek olan kampanya ile 3 aylık ücretsiz navigasyon paketinden de yararlanabilecekler."

Kullanıcılarına kaliteli bir navigasyon deneyimi sunabilmek için, lider navigasyon servisi geliştiricilerinden Gate5 ve dünyanın en büyük iki harita üreticisinden biri olan NavTeq'i satın alan Nokia, dünyanın önemli harita geliştiricilerinden TeleAtlas ile de işbirliği içinde bulunuyor.

Bilgi için
Nokia Türkiye - 212-278 98 55

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Malesef nokia maps ta kıbrıs haritası ok ben kıbrısta okuyorum bir işime yaramıyor

güzel bi olay fakat kullanmaya kalkınca çok kontör yiyo bu da insana çok acı veriyo:D en iyisimi sora sora bağdat bulunur felsefesine devam edin:P:D

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Ücretsiz rota belirleme servisi
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir