Nokia N-Gage platformunun kaderi ne olacak?

Nokia'nın büyük umutlarla başlamıştı ama onun da sonu geldi: İşte radikal bir karar...

  • Halil Mollaoğlu
Nokia N-Gage platformunun kaderi ne olacak?
Nokia N-Gage: Ovi Store'a taşınıyor.

Cep telefonu üreticisi Nokia 2010'un eylül ayında oyun platformu N-Gage'i kapatıyor. Keza bu platform üzerinden artık yeni oyunlar sunulmuyor. Gelecekte çıkacak cep telefonları da N-Gage uygulaması olmadan piyasaya sürülecek.

Nokia'nın N-Gage blogunda haber verdiği gibi ücretsiz ve ücretli oyunlar artık Ovi Store üzerinden indirilebilecek. Böylece firma tüm cep telefonu içeriğini tek bir hizmet altında toplamaya yönelik bir adım daha atmış oldu. Yine firmanın bildirdiğine göre N-Gage-Community de yavaş yavaş Ovi Store'a taşınacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

okuldayken azmı oynardım be:d arkadaşlar yanıma toplanırdı

ölü doğmuştu zaten

Zaten beş para etmez bir uygulama kasmaktan başka bir işe yaradığı yok eski usul yükleme yapılsa ve kullanılsa çok rahat olur. 3 tane oyun satın almıştım bir müddet sonra telefonu servise verdim ve yenisi ile değiştirdiler oyunları yükleyip etkinleştireyim dedim :D bu lisans başka bir telefon numarası için kullanılmıştır uyarısı çıktı:) sordum soruşturdum lisanslar imei numarasına kaydoluyormuş başka imei numarısıyla etkinleştirmek imkansız.
Umuyorum ovi de bir gün kapatılacak. Free yazıyor indiriyorsun trial çıkıyor yada lisans istiyor. nerede lüzumsuz uygulama varsa hepsi ovide. önceden yüklü gelen uygulamaları şimdi oviden indirmemiz gerekiyor :) komedi

bence iphone varken, nokia'ya gerek yok özellikle uygulama çalıştırabilirlik adına...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play