Nokia N1 Çin'de ön-sipariş akınına uğradı!

Nokia'nın Android Lollipop'lu N1 tableti, sadece 4 dakika ve 2 saniyede bakın neler yaptı neler...

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia N1 Çin'de ön-sipariş akınına uğradı!

Birkaç hafta önce tanıtılan Android'li Nokia N1 tablet, Çin'de ön-siparişe sunulduğu gibi tükendi.

Nokia'nın Weibo hesabından yaptığı duyuruya göre ilk aşamada üretilen 20.000 birim, sadece dört dakika ve iki saniye içinde erken davranan müşterilerin oldu. Tableti satın almak isteyenler için daha kötü bir haber ise, şu an itibariyle sırada 566.438 kişinin olması.

Çinli üretici Foxconn'un Nokia lisansı altında ürettiği N1'in fiyatı 1,599 CNY (260 dolar'ın biraz altında) olarak belirlenmiş. Tabletin en dikkat çeken özelliği, Windows yerine Android 5.0 Lollipop ile çalışması ve Nokia'nın Z Launcher yazılımıyla gelmesi.

Tablet, ilerleyen aylarda Avrupa'da da satışa sunulacak, ancak görünen o ki Nokia'nın önce Çin piyasasını tatmin etmesi gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

600-700 liraya ben alırım D

Nokia eğer 5" Full HD Amoled 401 ppi ekranlı, Snapdragon 801 AC 2.5 Ghz, 3 GB Ram, Metal Kasa, Dolby Sound, 41 MP 6 Mercek Carl Zeiss PureWiew xenon flash ve videolar için led flash lı telefon yapsaydı. İşte o zaman olacakları düşünün.

@12 Oca 2015 17:41 yapsa ama yapmaz

Güzel tablet ama doğaldır.

Çok hayalperestçi bir yaklaşım Nokia o şansını çoktan kaybetti

reeder a10 iq ya çok benziyor

merhaba, bu Nokia Tablet'e ben 1 ' lira vermem, fakat Nokia Lumia 830 mobiltelefon var süper.

androit bilgi hırsızı nokia yine yanlış yolda yakında androit düşüşte olacak windows phoneye devam etsin o sistemin önü açık

İnsanların her zaman w8 den bir korkusu vardı. Bu korkuyu asamadılar ve nokia batma noktasına geldi. W8 android den daha güclu ama android in kullanımı daha kolay ve sade. Nokia nın tekrar yukselme istegini androidle yapması daha iyi oldu. Zaten bu zamana kadar androidli cihaz yapmaması çok yanlıştı Sahneye android lolipopla girince birde ustüne muthiş bir launcher yapınca satış patlaması kaçınılmaz oldu. Nokia nın ben burdayım diyecek bir cihaz ozellikleri var ve Türkiye ye gelmesini dört gözle bekliyorum... böyle bir telefonla gelmesini de bekliyorum.

Sen de yorum yaz