Nokia N9'dan yeni haberler sızdı!

Nokia N9 gelmiş geçmiş en iyi oyun cebi olabilir! İşte N9'dan sızan yeni bilgiler...

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia N9 özellikleri tekrar internette!
Söylentilere göre N9 gelmiş geçmiş en iyi oyun telefonu olabilir

Nokia N9, sızan bilgilerle yine gündeme geldi. İki Nokia blog'u yazarının Twitter'daki sohbeti, N9'la ilgili bazı ilginç detayları ortaya çıkardı ve telefonun yakında çıkacağı söylentilerine yol açtı.

Söylentilere göre Nokia N9, 4.2 inç OLED ekranın yanında 1.2GHz işlemci ve 1600mAh pile sahip olacak. Özel oyun motoru saniyede 190 poligon gösterebilecek, bu da N9'un piyasadaki tüm telefonların ve bazı oyun konsollarının oldukça önünde olacağını gösteriyor.

Telefonun 12MP Carl Zeiss Optics kamera ve 768 MB RAM'e sahip olması bekleniyor. Bu özellikler şimdilik söylenti olarak kalsa da gerçek olma ihtmali var. Dünya Mobil Kongresi'ne yaklaşırken Nokia'nın bir duyuru yapıp yapmayacağını hep beraber göreceğiz. Nokia'nın stratejisine baktığımızda ilk MeeGo cihazını 2011'in başlarında görebiliriz, ancak dördüncü çeyrekten önce elimize alma ihtimalimiz düşük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

N8 alanlara hayırlı olsun :D:D:D:D
Bir daha NOKIA MI???? ALLAH KORUSUN :D

2011 4.çeyreğe kadar bu özellikler sıradanlaşır,ayrıca bu cihazın android versiyonlusuda olmalı o zaman alınabilir

nokia'yı ikiye bölsek, bir tarafta ucuz telefonlar bir tarafta smartphone bölümü, smartphone bölümü çoktan batmıştı. umarım nokia bu piyasadan silinir gider de boş vaatlerle dolu haberler dinlemekten kurtuluruz. rekabet anlamında bize bir faydası da yok al işte 1000tlye n8 var ama kimsenin umrunda değil çünkü firmalar nokiayı kendilerine rakip olarak görmüyor bile.

meego mu en sonunda belki ama diyorum belki nokia smartphone pazarına geri döner de kızışmış ortama yeni kan verir ama 2011 4. çeyreğine kadar kim öle kim kala

Bu cihaz hızlı aşamalardan geçerek en son Haziran gibi piyasaya sürülürse çok güzel olur MeeGo yu kullanıyor çünkü o güzel bir işletim sistemi, ram ve hızıda ayarlamış yavaş yavaş nokia, Nokia Android e geçerse 5 Yıl içersinde eski payını geri kazanır...

n8 i hiç görmedim gerçekten bu kadar kötülenecek kadar kötü bir telefon mu?
hız- kamera- yazılım -"özelliklede dokunmatik "olarak?

nokia'yı ikiye bölsek, bir tarafta ucuz telefonlar bir tarafta smartphone bölümü, smartphone bölümü çoktan batmıştı. umarım nokia bu piyasadan silinir gider de boş vaatlerle dolu haberler dinlemekten kurtuluruz. rekabet anlamında bize bir faydası da yok al işte 1000tlye n8 var ama kimsenin umrunda değil çünkü firmalar nokiayı kendilerine rakip olarak görmüyor bile.

Bunu yazan arkadaşın kesin bir iPhone Hayranı olduğunu söyleyebilirim.

İphone'lar daha video çekemezken nokia 8mp kullanıyordu :)

ayrca böyle bir meego'lu cihaz çıkarsa,, diğer markaların öleceğini söyleyebilirim.

N8 alanlara yazık oldu :) N9 kat kat daha iyi

nisanda MeeGonun stabil sürümü çıkıcak donanımda hazırsa hazirandan önce çıkması çok normal. ayrıca n8 gayet güzel bir telefon sizin şahsi görüşlerinize göre piyasa şekillenmiyor.

"N8 alanlara yazık oldu" ne demek ya. Böyle bakarsan sen ooo... N97 alanlara ne oldu o zaman. Ya da iPhone 4 alanlara ne oldu. Bence iPhone 5 çok daha iyi. Hahaha... Herhalde bir ust model çok daha iyi olacaktır. Netice de resmi olarak duyrulmamış bir telefon için konuşmak çok anlamsız olsa gerek.

N8 çıkalı daha ne kadar oldu ki. Resmen müşterileriyle dalga geçiyor Nokia. Symbian'da ısrar edildiği sürece Nokia'nın gerilemesi devam edecek bana göre. Android'e geçse piyasanın tek hakimi olduğu yıllardaki gibi yüksek fiyatla satamayacak. Bence artık marka savaşından çok işletim sistemleri savaşına dönmüştür olay.

N9'un 1500 tl den aşağı olcağını düşünen insanların aklında ne var acaba :)
çift işlemci şart far yaratabilmesi için!!

n9'un işletim sistemi meego olacak

n8 kullanıcılar için sadece bir yemdi asıl koz n9 nokianın piyasadan geri kalacağınımı sanıyosunuz ??

Sen de yorum yaz