Nokia N900: Maemo'lu cebin çıkışı kesinleşti

Nokia N900'ün resmi çıkış tarihi açıklandı, büyüleyici bir videosu yayınlandı. İzleyin...

Nokia N900: Maemo'lu cebin çıkışı kesinleşti
Nokia N900: N97 görünümünde Linux akıllı cep telefonu.

Artık resmileşti: Nokia, Linux tabanlı cep telefonu N900'ü Ekim 2009'da piyasaya sürecek.

Nokia N900, Linux OS Maemo 5'i baz alıyor ve dokunmatik ekranın yanında yan tarafa açılan tam klavye sunuyor. Yayımlanan ilk resmi görüntülerde N900, güncel amiral gemisi Nokia N97'ye çok benziyor. Ama aradaki ufak farklar, N97'nin tasarım açısından geride kalacağının sinyallerini şimdiden veriyor.

Linux cep telefonunun özellik listesinde HSDPA, WLAN, A-GPS, 5 Megapiksel kamera, 32 GB bellek (48 GB'a kadar genişletilebilir) ve Adobe-Flash 9.4 desteği var.

Nokia N900 Ekim 2009'da yaklaşık 550 Euro'ya (yurtdışı fiyatı) satışa sunulacak. Cihazın ve kullandığı Maemo 5 arabiriminin ekran görüntülerini resim galerimizde bulabilirsiniz. Aynı zamanda cihazı işbaşında gösteren bir videoyu da ilgili bağlantımızdan seyredebilirsiniz.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

48 Gb mı. Yuh nerelere geldık yaa....

canavar gibi ama büyük

"Linux OS Maemo 5" ama pc suit in linux versiyonu yok.

nokiayaya kalmıs artık linux için pc suite geliştirirler bi tane :)

bu cihazı tanımlamak gerekirse o bir vista, milenium, 7610, netscape, iphone 3gs

bu telefondan(tabi telefon denilebilinirse bildiğimiz bilgisayar) sonra çıkcak telefonları hayal edemiyorum

linux kullancagna androidi patlatsalardı bu alet tadından yenmezdi

niye vista olsun. delikanlı gibi linux :) hayatınız windows olmuş :)

181 gr
nokia hala hafifletemedi şu telefonlarını birde hala 5 mp kamerası
millet 12 mp çıkarken hala aynı yerdeler
gerçi buda onların pazarlama stratejisi
ama işletim sistemi bakımından n97 den daha avantajlı olacağını sanıyorum
bekleyip görmek lazım

çok hoş bir telefon çıkarmışlar helal olsun bir telefon için hafızası oldukça büyük en büyük avantajı linux arayüzlerde güzel hazırlanmış sonunda farklı bi telefon çıktı

ürünün video kaliteside 25 yerine 30 fps olsaymış o ekranda ne filmler izlenirdi yahu hemde telefonla gelen kulaklık sanırım kulakiçi kulaklık..

oooooffffffffff oooooooooofffffffff dehset dehset deli behçet bu tel:))))

n900 e cep telefonu demesekte cep bilgisayarı desek çünkü linux işletim sistemi windows mobile işletim sistemi gibi ve exe uzantılı dosyaları açabilme özelliğide tıkıştırılcak ayrıca 32 gb dahili hafıza ile neler atlır neler ve 48 gb ye kadar arttırılabilir olacak güzel gerçekten ama fiyatda müthiş 550 euro 1100 tl gümrük vergisi %18 kdvsiyle o 1400 tl olur laptop alın daha iyi :):)

Ülkemize gelecek mi merak konusudur, bazı sitelerde gelmeyecek gibi şeyler yazılmış, derhal Nokia bilgi hatları aranıp talep edilmelidir, böyle bir telefon buraya gelmez ise üzülürüm, nokianın telefonda linuxOS kullanıp kullanıcılara pc suite linux versiyonunu sunmama mantıksızlığını da artık aşmasının zamanı gelmiştir. fiyat olarak 1500 TL civarında hatta biraz üzerinde gelse dahi alınası bir telefondur, piyasada çok daha dandikleri aynı paraya gitmektedir.

telefon süper ama ülkemize neden ve ne maksatla gelmiyor halen anlamadım avrupada çıkalı nerdeyse iki ay oldu neyse bakalım gelir herhalde gelmesse zaten saçmalık olur çünkü paralel italatçılar getirmiş satıyo bile

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir