Nokia, N95 8GB için yeni firmware sunuyor

Nokia güncelliyor: N95 8GB yeni yazılım sürümleri ve iyileştirmeler ile bir adım öteye gidiyor...

Nokia, N95 8GB için yeni firmware sunuyor
Nokia N95 8GB: Yeni firmware.

Nokia, N95 8GB için yeni bir firmware yayımladı. 30.0.018 nolu güncelleme ile Nokia navigasyon yazılımı Nokia Maps'i 2.0 sürümüne yükseltiyor, oyun yazılımı N-Gage'in tam sürümünü ve Google-Plug-in destekli Nokia Search 4.0'ı beraberinde getiriyor. Ayrıca Nokia'nın "Comes with Music" adındaki müzik hizmetinin kullanımı da mümkün kılınıyor. Yeni firmware Nokia'ya göre diğer fonksiyonlara has iyileştirmeler de sunuyor: Mesela müzik çalar, başlangıç rutini ve Voice over IP (VoIP) fonksiyonu da yeniden elden geçirildi.

Eski firmware'in bilinen hataları da giderildi. Yalnız firmware bu haberi yazdığımız anda Türkiye'yi resmi olarak desteklemiyor ve Türkçe olarak sunulmuyordu. 80 MB büyüklüğündeki yazılım "RM-320_MEA_30.0.018_V5.0.exe" tanımlaması ile çeşitli indirme portallarından indirilebiliyor. Güncellemeye şu an için Nokia Software Updater'dan ulaşılamıyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Bir güncelleme yaptıysan önce kendi resmi sitende yayınlayacaksın. Uluslararası bir şirketsen her dildede destek sunacaksın. Nokia sermayeden yiyor nereye kadar yiyecek bakalım.

beyler sakın guncellestırme yapmayın tel buyuk zarar goruyor

Nokia'nın yeni sürümünde kamerayı ne kadar batırdıgı kanıtlanmıs bir olay. N96 ya ragbet olsun diye kamerayı bozuyor. İlk yazılımı gibi kalsın. Güncellemeyin. tabi buna güncellemek denirse. Resmen upgrade yapıyor.

telefonların telefonu, iphone 3g katili.

nasi yukledinz bizde deneyelim indirdim ama yukleme yapamadım

Saat 18:50 itibariyle N95 imi (8GB değil) software updatere bağladığımda yeni software sürümü olduğunu yazdı. Sürüm no: 30.0.015. Türkçe sürüm.Şu anda yüklüyorum.

N95 içim 30.0.015 firmware şu an Nokia Software Updateden indirilebiliyor.

İlk göze çarpan yenilikler.
1-İndirme uygulaması yeni bir sürümle değiştirilmiş.
2-Arama uygulamasına Google da eklenmiş.
3-N Gage uygulaması yüklü olarak geliyor fakat kaldırabiliyorsunuz. Kaldırdığınızda ise bir önceki sürümde olduğu gibi N Gage uygulaması tanıtım olarak kalmıyor. Toptan siliniyor. İnternetten yüklemek zorundayız. Ayrıca N Gage silinince açılamayan bir oyunlar uygulaması kalıyor.
4-Ekranın otomatik olarak çevrilmesini sağlayan uygulama da eklenmiş. Önceden N95 8 GB'de vardı.

Şimdilik bunları tespit edebildim. Araştırıyorum.

Şu an piyasadaki en kral en baba telefon 8.0 mplik SAMSUNG i8510 INNOV8 dir..N95 ten sonra piyasaya yeni dağıtılmaya başlayan N96 nın bile tahtını şimdiden yerle bir etti..Bence N95 yada N96 almak isteyen arkadaşlar o telefonu araştırıp bir görsünler..

bence hiç te katile benzemiyor daha cok kurtarıcı

İyi güzelde kimse bilmiyormu yüklemeyi

otomatik ekran cevirme işlem görmüyor

ben de hem innov8 hemde n95 8gb var n95 n96 ve i850(innov) fark atar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir