Nokia N97: Yeni firmware'de problem var

Nokia N97'yi baştan aşağı değiştiren yeni güncelleme beklenmedik sorunlarla karşı karşıya!

  • Halil Mollaoğlu
Nokia N97: Yeni firmware'de problem var
Nokia N97: Kinetik kaydırma özelliği kazanıyor.

Nokia N97 için yayımlanan 20.0.019 numaralı firmware bazı kullanıcıların cihazlarında sorun çıkmasına neden oldu.

Kullanıcıların anlattıklarına göre çevrimiçi Ovi Store mağazasına girildiğinde bu sayfanın içerisinde dokunmatik ekranla kaydırma yapılamıyor; neredeyse her dokunuş rastgele bir linkin açılmasıyla sonuçlanıyor. CHIP Online ekibi de bahsedilen sorunu iki farklı N97 cihazında tespit etti.

Nokia'ya göre yayına giren yeni firmware henüz tüm ülkeler için resmi olarak onaylanmış değil. Bazı kullanıcıların Ovi Store'da yaşadığı problemlerin sebebi bu olabilir. Nokia yeni firmware'i tüm dillerde hazır hale getirmek için çalışmakta. Muhtemelen Kasım ayının ortasında yeni firmware tüm dillerde hazır olacak.

20.0.019 numaralı firmware "kinetik kaydırma"nın yanında birçok iyileştirmeyi beraberinde getiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Çıkardığı hangi versiyonda sorun yokki resmen nefret ettiriyor beni. bir daha tövbe yaa nokia falan almam

bu hatalar güncelleme yapıp sonrasında tüm sisteme format atmayan herkesin başına geliyor (benimde başıma gedi ilk yüklediğimde). başlığınız o bakımdan biraz yanlış seçilmiş o bakımdan bence.

çözüm için ise güncellemeden sonra 32gb hafızaya (ve varsa hafıza kartına) format atıp sonrasında da hard format atmanız gerek.

ovi storeda kaydırma problemi, uygulamalardaki indirme menüsüne girildiğinde ovi storeun yeni versiyonunu yüklemeyle gideriliyo. indirme menüsü de yeni versiyonla değiştirilmiş. cihaz yeni uygulamaları buluyo. ona göre de indirme yapıosunuz. şu anda sadece ovi store var. yeni versiyonda kaydırma problemi yok. birde menüdeki simgesi biraz daha küçültülmüş.

Bahsedilen hata Ovi Client update'iyle çözüldü. Ovi Client'ı açtığınızda yeni sürüm var diyor, oradan update edebilirsiniz...

eskiden tuştakımı kitlenmesini seçtikten sonra kaç dk sonra kitlensin diye soruyodu şimdi o seçenek kalmış yada ben bulamadım mesaj yazarken bikaç satırı geçtikten sonra mesajda yavaşlama oluyo ne yazacağımı karıştırıyom gerçi TÜRKÇE karakterde böyle yazım dilini ingilizce yapınca bişey olmuyo başka bi problem göremedim şimdilik

@forever4you: ekran kilitlemenin zamanını kaldırdılar. artık ekran ışığı söndüğü an aynı zamanda tuş kilidi de oluyor. yani ekran ışığının kapanma saniyesi aynı zamanda tuş kilidinin saniyesi de olmuş oluyor.bence güzel düşünülmüş bir ayrıntı.

evet yeni atıldı cihazıma gen pa dan ama hikaye l

Arkadaslar yenı versıyonu update ettım ama acılrken c de yerınız yok bazı verılerı sılın veya tasıyon dıye hata mesajı verıyor ve telefon acılmıyor bu konuda yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekıyor

http://nokia-firmware.blogspot.com/ blogdan indirebilirsiniz :)

n97 ses yüksekliği problemi yaşan varmı arkadaşlar...Hoparlorde degil sadece kulaklik performansinda ses seviyesi yetersiz kalıyor.Yani diger telefonlara gore n96 veya xpress modellerinin tamamındaki yüksek performans yok..birde bunu yükseltmenin bir yolu varmı ...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play