Nokia'nın amiral gemisindeki garip hata

Nokia'nın güncel amiral gemisi N97'de ortaya çıkan bir defo, kullanıcıları ayaklandırdı.

Nokia'nın amiral gemisindeki garip hata
Nokia N97 ile problemler: Kamera lensi kapak tarafından çiziliyor. (Resim: nokiausers.net)

İnternette yayılan kullanıcı haberlerine göre iş telefonu N97'nin ilk büyük hatası ortaya çıkmış gibi gözüküyor.

Haberlere göre Nokia'nın amiral gemisinin kamera kapağında bir problem var. Kapak, kapatıldığı zaman kamera lensi üzerinde hatırı sayılır çizikler bırakıyor. "nokiausers.net" forumundaki resimler durumu kanıtlıyor. "thenokiablog.com" sitesindeki bir diğer kullanıcı ise çiziklerin kameranın resim kalitesi üzerindeki ilk etkilerini açıklıyor. N97 kullanıcısının dediklerine göre flaş açıkken yapılan çekimlerde fotoğrafların bazı kısımları solgun ve defolu gözüküyor.

Sorular üzerinde bir Nokia Almanya sözcüsü şu açıklamayı yaptı: "Blog'ta bahsedilen olay, Almanya'da henüz meydana gelmedi. Eğer bir müşterimiz cihazıyla ilgili bir problem yaşıyorsa Nokia Danışma Hattını aramalarını veya yetkili servisle irtibata geçmelerini rica ediyoruz." Eğer bu durumdan muzdarip bir cihaza sahipseniz siz de önerilen eylemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Hehehehehehe. O kadar para ver, sonra da hasarlı ürün al. Türkiye'ye geldiğinde halen daha N97 almayı düşünen var mı? Gene Amerika'da, Finlandiya'da falan bunlar toplatılır da Türkiye'deki insanlar (koyunlar) ses çıkarmadıkları için bu hatalar kalakalır. 5800 nasıl problemliyse bu da öyle olacak. Ben demiştim zamanında. Müneccim gibi adamım baksana :P

Hahahaha sen tut 2 milyarlık telefon yap lens kapağı çizilsin ne anladık o işten. Nokya illa biyerde hata yapıyor yahu. Ama olsun gidin alın arkadaşlar bakın iphoneden daha pahalı ve yeni bir cihaz =P

Nokia gittikçe kötüye gidiyor Apple tam gaz Liderliğe gidiyor...

bu haberi görmem iyi oldu.nasılki asusta laptop kasa çatlaması varsa bunda da bu var.kesinlikle şanssızlarmış diye düşünmemek gerek.bence böyle bir risk almaya gerek yok ve iphone oldukça iyileşmiş.

Hemen saldirmayin be arkadaslar, her alan kiside olusmus mu bir belli olsun. Geri cekip yenilerler. Iphone demeyin, son firmwareden sonra wifi si gocen cok insan var.

iphone dan başkası yalan... akıllı tel işi nokiaya göre deil. neden millet inatla iphone karşıtı? tüm dünya salak bi iphone karşıtları akıllı zaten. rakamlar ortada neyin tartışması yapılıyor hala anlamış deilim. adamlar stok yetiştiremiyo 3gs'ye bizim akıllı çokbilmiş türk milleti de yok kamerası kötü yok özellikleri az yok bluetooth yok şu yok bu... kedi ulaşamadığı ciğeri kötülüyo olay bundan ibaret

I-touch larda da üretim sırasında kapaklarındaki son katmanın eklenmesi unutulduğu için çok çabuk çiziliyordu. Sony'nin ürettiği pillerdeki açırı ısınma sonucu onlarca marka yüzbinlerce notebook pilini geri çağırmıştı.
Bunlar olabilecek şeyler. Heen firma fanatikliği yapmaya başlamayın beyler

Nokia gittikçe kötüye gidiyor Apple tam gaz Liderliğe gidiyor... Google ın Adroid işletim sistemini kullanan ürünlerse Apple ı ve nokianın sybian aşkını yerle bir etmeye gelıyorlar. Aklımda bir Android cep telefonu var modeller turkıyeye gelsın bırtane almayı duusnuyorum.

Hatalıları toparlayıp Türkiyeye yollamasalar bari. Bizimkiler her sene değişiyor nede olsa Türkler sorun yapmaz diyebilirler. :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir