Nokia'nın Asha modelleri zenginleşti!

Lumia'ların başarısı için tüm gücünü harcayan Nokia, bu arada "akılsız" telefonlarını da unutmadı!

  • Cem Şancı
Nokia Asha'lar müzik ve fotoğrafla yenilendi!

Nokia'nın gençleri hedef alan popüler Asha "akılsız" telefon serisi, işletim sisteminin yanında firmanın MixRadio müzik servisi ve çeşitli fotoğrafçılık uygulamaları ile güncellendi. Ayrıca telefonlar artık, Microsoft'un OneDrive servisi ile de entegre çalışıyor. 

Asha 500, 501, 502, 503 ve 230 modelleri firmanın Nokia Asha platform ismini verdiği özel işletim sistemiyle güncellendi.  MixRadio uygulaması ise kullanıcılara ücretsiz online müzik keyfi vaadediyor. Ayrıca şarkılar telefona kaydedilebiliyor ve offline olarak da dinlenebiliyor.

Telefonun kamerasında ise sesle fotoğraf çekmeyi sağlayan yeni özellik dikkat çekiyor. Böylece bir kameramana veya zamanlamaya gerek duymaksızın kullanıcıların kendi fotoğraflarını çekmeleri mümkün oluyor. Asha kullanıcıları ayrıca, çektikleri fotoğrafları saklamak için 7 GB boyutunda OneDrive aboneliğine de sahip oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

"akılsız" mı?! Symbian kullanıyorlar böyle Bi hata olur mu akşam akşam güldüm

@09 Nis 2014 00:14 Gülmeye devam edebilirsin : Nokıa Asha'lar MeeGoo işletim sisteminin değiştirilmiş versiyonunu kullanıyorlar.Yani aslında Symbian S40 serisi işletim sisteminin suyunun suyu. Bilmem anlatabildim mi ?

Nedeenn asha 303'e gelmiyo ya :(

303 e de bekliyoruz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost