Nokia'nın iki yeni cebi daha geliyor!

Nokia'dan iki yeni telefon daha geliyor. Ama bu kez işin içinde Windows Phone hiç yok!

  • Ercan Uğurlu
Nokia'nın iki yeni cebi daha geliyor!

Lumia ailesi ile cep telefonu pazarında yavaş ama sağlam adımlarla yürüyen Nokia, Windows Phone'lu akıllı ceplerinin yanı sıra alt segment telefonlarına destek vermeyi de sürdürüyor. Düşük bütçeli, "kısmi" akıllı özellikli, ancak bazı yönleriyle günümüz akıllı telefonlarına pabuç bırakmayacak olan iki yeni modelini tanıtan Nokia, bu ceplerini yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Nokia 225 ve 225 Dual SIM olarak piyasaya çıkmaya hazırlanan iki yeni cep, özellikle uzun pil ömrüyle dikkat çekici. Günümüz akıllı telefonların bir günlük pil ömrüyle kıyaslandığında herkesi kıskandıracak olan 27 ve 36 günlük bekleme süreleriyle çekici görünen cepler, 2.8 inç ekran büyüklüğüne sahip. Kırmızı, sarı, yeşil, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak olan ceplerden 225 Dual SIM, adından da anlaşılabileceği gibi çift SIM kart desteği gösteriyor. Her iki telefon da Nokia'nın Xpress Browser'ına ve Facebook ile Twitter uygulamalarına sahip. Böylece internet ve sosyal medya deneyimi sunan cepler, arka yüzünde 2.0 megapiksel kamera taşıyor ve hafıza olarak da 32 GB'a kadar arttırılabilir microSD kart desteği sunuyor.

Ve asıl bomba: Nokia 225'lerin 39 Euro civarı fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Yani telefonlar, 100 TL altında satılacak; tabi Türkiye'de durum ne olur, orasını bilemiyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

symbianı özlemişim ne yalan söyleyim.

@DarkShot Özlenecek bir yanı yok, 2000li yılların başları için ideal diye düşündüğümüz ancak android gibi açık kaynak kodlu bir işletim sisteminin esnekliğini gördükten sonra bir işe yaramayacağını anladığımız bir sistemdir symbian.

@DarkShot elimde hala symbian var, boyu devrilsin diyorum başka bir şey demiyorum. telefonlara gelince bu kadar fazla telefon çıkarmak çok ar-ge gideri yapmıyor mu acaba, çıkar işte 3-4 model, bir sürü renkli kapak tak tamamdır. iyice wp ye kaydırsalar ilgiyi daha iyi olacak. ha bir de o sd slotuna ne gerek var demişsiniz de dahili hafızası çok düşüktür, kurtarmaz artık.

turkiye de bunu devlet en az ucyuze sattirir

simbian candır gerisi heyecandır.

Ben söyleyeyim 300'den aşağı olmaz. 39*2.93=114.27 maktu ÖTV 100 lira. 114.27+100.00=214.27 214.27*%18=38.57 Toplarsak 252,84 yapar. Distrübütörlerimizin fahiş karlarını ve diğer olası vergiler vesaire katarsak 300 den aşagı olmaz. Aha buraya yazıyorum.

İşletim sisteminin ne olmadığını söylemişsiniz de keşke ne olduğunu söyleyeymişsiniz.

TR'de yine 200den fazla olur

uygun fiyatlı isteyenler için iyi

ya nokia sadece şu alt seviye telefonlarına led flaş koymadığın için senden nefret ediyorum ya ne inat ne inat be arkadaş inadın kurusun.

Bence mantikli haraket ama symbiani artik degistirmeliler yerine android le anlasip basit bir android surumu getirmeliler ve bu sayede bu telefonlara ozel uygulamalar cikmali

sd card slotu niye var :D

bence nokia birazda androide ağırlık versin wp8 hoşuma gitmiyor blutooth la resim atamayan bi sistem ne işe yarar

Yuuuuh bluetoothu açmazsan herhalde göndermez

bunlarda symibian mı var varsa bunun desdeği bitmişti biten desdeğin sistemi niye byu telefonlara koyuyorlar gerçii alan bile olmaz üstüne birazdaha koy en iyisinden nokianın akıllı cebini alırsın bunun kamerasıda baya dandikmiş koymasalarda bişey fark etmiyormuş

@14 Nis 2014 00:33 sanki symbian yok da standart işletim sistemine onun arayüzü giydirilmiş gibi ya symbian olsa smartphone olurdu sonuçta program yüklenebilir o zaman.

harbi şimdi farkettim android wp ye on da basar bin de basar arkadaş bluotooth la resim atamayan bi sistem neye yarar direk paylaşımda kendi açan amdroid dururken birdeönceden bltoothmu açacakmısım peaaah ...

Sen de yorum yaz