Nokia'nın tableti, yalnız gelmeyecek!

Herkes Nokia'dan Windows'lu bir tablet beklerken, tabletten çok daha fazlası bizi bekliyor olabilir!

  • Ercan Uğurlu
Nokia'nın tableti, yalnız gelmeyecek!
Nokia'nın tableti için konsept çalışmalardan biri

Bir süredir ortalıkta dolaşan, Nokia'nın Windows 8'li tablet çıkartacağına yönelik dedikodular, tüm hızıyla devam ediyor. Ancak artık Nokia tabletin yakında bizlerle olacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Hatta çok yakında... Zira sızan yeni bilgiler buna işaret ediyor.

Daha önce sizlerle burada paylaştığımız Nokia'nın tablet çıkartacağına yönelik dedikodulara yenileri eklenmeye devam ediyor. Ancak bu defa durum biraz farklı. Zira gelen bilgilere göre Nokia, yeni tabletini 26 Eylül'de gerçekleştireceği etkinlikte tanıtacak. Windows 8.1 işletim sistemiyle kullanıcılara sunulacağı söylenen tabletin yanı sıra Nokia'dan bir sürpriz daha gelmesi bekleniyor. Yine daha önce hakkında bilgiler dolaşan Nokia'nın yeni phablet'i de bu yıl bizimle birlikte olacak. 6 inç mi yoksa 7 inç mi olacağı henüz kesinleşmeyen phablet'in Kasım ayında, tabletin hemen sonrasında tanıtılması bekleniyor.

Ayrıca, Nokia'nın planları arasında tüm bunlara ek olarak, Lumia serisine çift SIM kart destekli bir modelin getirilmesi bulunduğunu söyleyelim. Şimdilerde sır gibi saklanan bu model hakkında dedikoduların önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını düşünüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Nokia bugüne kadar Android kullanmadığı için ne kadar para kaybetti. Peki şimdi Windows Phone8 ve Windows RT yeni trend olsa kaybettiği bu parayı geri kazanması kaç sene sürer? Böyle birşey olmayacağı için de daha fazla kaybedecek, rezervlerini tüketecek ve işin sonunda en iyi ihtimalle el değiştirecektir. En kötü ihtimalle ise iflas edecektir. Tabii birileri kasıtlı olarak böyle bir oyun da tezgahlamış olabilir. İçeriden birileri... <Cleverman>

@13 Ağu 2013 16:23 sen öyle zannet NOKIA para kaybetmedi kazandı kâr etti hep kâr ediyor...

Nokia ne eyler, ne eylerse güzel eyler :d

windows rt koymasalarmış iyiymiş :S

çırpın nokia çırpın belki olur :)

Windows işletim sistemi gelişirse kesinlikle alabilirim :D

çift sim kartlı lumia nasıl olacak merak ediyorum. daha orentation lock vs. bile olmayan işletim sistemi çift sim kartını desteklemez heralde.

işte bu olmuş

Androidden Şaşmam

@13 Ağu 2013 19:05 Dandroid :) Git dalvik sanal makinesiyle gönlünü eğlendir :)

@13 Ağu 2013 19:05 Bu sadece saçma düz kafalılıktan başka birşey değil. Android kullanmaya devam edin. Kabul zengin gibi gözüken bir mağazası var Ancak 10 uygulamadan 5-6 sı telefona veya tablete zarar vericek uygulamalar. Basit uygulamalar bile yüklenirken telefon defterine kadar erişim isteyen saçma sapan bir işletim sisteminden başka birşey değil. Çöküşünü görmek için dört gözle bekleyenlerden biriyim. Bu arada bu kadar tepkili oluşum yanlış anlaşılmasın. Özgür yazılımı destekleyen ve Linux kullanıcısı olan biriyim.

android ile windows 8.1 işletim sistemini kıyaslamak pek zeka işi değil...

Hala Android diyenler var. Android yavaşlığıyla Linux un adını kirleten bir işletim sistemi... Linux ile en fazla bu kadar tutarsız bir sistem yapılabilirdi ve onu da işletim sistemi konusunda deneyimsiz olduğu halde reklamın ne kadar etkili olduğunu kanıtlayan Google yaptı.

@14 Ağu 2013 00:18 evet android menüde gezerken bile donuyor nerdeyse telefonu resetleyecem

Tablet 10'inç Asus Eee pad Transformer prrime TF201. süper Dünya harikası,bu 3'yıl Eski model.

Windows 8.1 PC işletim sistemi öbürü telefon hangisine daha fazla uygulama var şimdi söyleyin

Androidin bu kadar yavaş çalışmasının sebebi arka planda sürekli çalışan ve ekstra özellikler getiren sistem uygulamaları, zaten bu uygulamalar androidi diğer işletim sistemlerinden ayırıyor, tabiki gelişimi yavaş ilerliyor

Bu uygulamaları kapatcaksan tek çaren rootlamak

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play