Nokia'nın Windows 8 tabletleri testte mi?

Nokia'nın bir türlü resmi olarak doğrulamadığı yeni oyuncağı hakkındaki en ciddi iddia şimdi geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia'nın Windows 8 tabletleri testte mi?
Nokia'nın Lumia cepleri

Nokia'nın Windows 8 ile çalışacak bir tablet üreteceğine dair ipuçlarını, şirketin CEO'su Stephen Elop'un ağzından duymuştuk. Şimdi ise yeni bir söylenti, şirketin böyle bir tableti çoktan ürettiğini iddia ediyor.

WMPoweruser.com'un raporuna göre Nokia sadece Windows 8'li bir tablet üzerinde çalışmıyor ve bu tabletleri Microsoft'a test etmesi için teslim etti bile. Sitenin ismini belirtmediği kaynaklarına göre Microsoft, Nokia'nın tabletinde Windows RT uygulamalarını deniyor. Diğer bir iddiaya gör eMicrosoft, Nokia'nın tabletini yazılım üreticilerine de test etmeleri için gönderdi.

Site, Nokia'nın tabletinin donanımsal özellikleriyle ilgili bir detay paylaşmıyor ve herhangi bir fiyat veya çıkış tarihi belirtmiyor. Microsoft'un kendi Windows 8 tableti Surface ise işletim sisteminin tanıtılacağı 26 Ekim'de piyasaya sürülecek. Surface'in donanımsal özelliklerinin de çoğu, sır gibi saklanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

nokia tableti gitmez hiç..tableti bilgisayar üreticileri yapmalı nokia sadece telefonda kalmalı

@06 Eki 2012 14:45 telefonda kalacağı bile meçhul artık o kadar saçmalıktan sonra batacak:D önceden kazandıklarını yiyor şimdi. zamanla o da tükenecek ve pıssssstttt balon gibi sönecek

@06 Eki 2012 14:45 arıza NOKIA bilgisayar üretiyor... netbookundan bi haber misin?

Görücez bakalım. Dünyadaki bilgisayarların %95'ine hakim wiondows'un hem de dokunmatik versiyonu hem de nokia tarafından üretiliyor. Sizce de fazla hafife almıyor musunuz? Bence tam tersine windows 8 hızla piyasaya yayılacak. Android hızla düşüşe geçecek ve 2-3 senede kaybolup gidecek. Windows tablet piyasasına dahakim olacak. Tek rakibi ios kısıtlı bir sistem olduğundan sonunda onu da alt edecek. Bekleyin ve görün.

nokia akıllı bir şeyler yapsa zaten 1. olacak, yazık acıorum firmaya. Windowsun üstünlüklerini kullansa yater zaten birdaha kimde o dandirik androidi kullanmaz ;)

ilk işim onu almak olur çıkınca tabi

akılı telefon alıcam sırf nokia yı bekliyorum wp8 gelsede alsam die ama beklemeye devam sanırım

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play