Nokia'nın yeni tableti, yakında "küçülecek!"

Nokia, uzun zamandır beklenen Windows'lu bombasını patlattı ama dedikodular yine bitmedi!

Nokia'nın yeni tableti, yakında "küçülecek!"

Nokia'nın Wimdows RT'li bir tablet tanıtması uzun süre beklendi. Nihayet 22 Ekim'de ilk tableti Lumia 2520'yi tanıtan Nokia, güzel eleştiriler aldı. 10.1 inç genişliğindeki Lumia'yı piyasadaki rakiplerine göre çok daha fazla "tarz" sahibi bulan Nokia severler, şimdi de mini Nokia tabletini beklemeye başladı.

İnternete sızan bir bilgiye göre Nokia, Microsoft'a satılma süreci tamamlanmadan önce 8 inç'lik bir tablet daha piyasaya çıkaracak. 2014 başında Microsoft'un bir markası haline gelecek olan Nokia telefon ve tabletleri, bu tarihten önce Microsoft'tan bağımsız olarak Nokia şirketinin mülkiyetinde bir marka olarak satılmaya devam edilecek.

Bu arada Microsoft da kendi mini Surface tabletini piyasaya çıkarmış olacak ancak Microsoft ile satın alma anlaşması imzalanmış olsa bile resmi devir teslim süreci tamamlanana kadar Nokia'nın Microsoft ile rekabet etmesi ve kendi ürünlerini satarak hissedarlarına kar sağlamaya devam etmesi gerekiyor. Aynı zamanda iki şirketin "anti-tekel" yasalarıyla başlarının belaya girmemesi için rekabete devam etmeleri de zorunlu.

Fakat, 2014 başında Nokia'nın mobil bölümü Microsoft'a geçince, Microsoft'un Nokia tabletlerine nasıl bir gelecek sağlayacağı şu anda bilinmiyor. Surface'in çok satmadığı düşünülürse Microsoft'un Surface markasını farklı bir segmentte konumlandırıp ev kullanıcılarına daha çok hitap eden Nokia markasının ürünlerini ön plana çıkarması daha muhtemel görünüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

lumia 2520 özellikleriyle gelirse alınır tabi fiyatıda önemli..çok fazla olacağını sanmıyorum dolayısyla alınıe bu tablet :D

@07 Kas 2013 10:46 sen ne diyon ya rahatsız :)

Hp Compaq birleşmesi gibi olur. Bir marka ile ev kullanıcıları diğer marka ile ofis kullanıcıları ve iş adamları v.b. hedeflenir. Bir marka eğlence diğeri ofis özelliklerini ön plana çıkarır. RTM tabanlı cihazlara çok fazla ilgi olacağını düşünmüyorum uygulama sıkıntısı hala devam ediyor ama Windows 8.1 Pro 'lu tabletler ve hybrid notebooklar PC uygulamalarını çalıştırabildiği için pazarı ele geçirecekler.

mini Nokia çok kullanışlı olacak.

Nokia aldı başını gidiyor. Microsoft alınca baya canlandılar.. Samsung ile bir konuda anlaştıklarında 500.000 € ödemişti Samsung ve bundan dolayı Nokia'nın değeri %1.1 artış göstermişti..

@07 Kas 2013 12:45 hisseleri neredeyse ikiye katladı zaten. Nokia dan hisse almadığıma pişmanım.

Tarz sahibi mi? Bildiğin tablet zyi boyamışlar

@07 Kas 2013 12:49 tablet z ye benzeyince tarz sahibi olmuyor mu yani?? bence ikisinin tasarımı da çok güzel.

samsungla 5 yıl sözleşme yapınca tegralı surface unutuldu.

sürekli bi kaos ortamı oluşturulmaya çalışılıyor. bir şey olacağı yok Microsoft ona da destek verecektir. dahası firmayı aldığında garantisini Microsoft verecek. yükümlülükleri üzerine almadan satış mı olurmuş.

ufak çantam için 8" iyi olur.

çıkıcak olan tabletide ben söylim sizlere lumia 1820 :) ayrıca yeni cıkan 1520 nin uygun fiyatlı olan markası ise 1320 nokia meraklıları için benden 2 tane bomba :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir