Nokia'nın yeni telefonu MeeGo kullanacak!

Nokia Windows 7'ye kucak açsa da, eski göz ağrısını "şimdilik" bir köşeye atmıyor...

  • Gökay Özbudak
N900 MeeGo kullanacak!

Nokia'nın Microsoft'la anlaşması ve yüzünü Windows Phone 7'ye dönmesi, beraberinde MeeGo işletim sisteminin ne olacağı sorusunu getirmişti. Ama son gelişme, en azından şimdilik, Nokia'nın MeeGo'dan vazgeçmediğini gösteriyor.

Nokia açık kaynak mobil işletim sistemi MeeGo'yu N900'e getireceğini resmi olarak açıkladı. ilindiği gibi N900, Maemo 5 isimli benzer bir işletim sistemi ile piyasaya sürülmüş ve MeeGo uyumlu olduğu söylenmişti. Geliştiricilerle ilgilenen ürün müdürü Jukka Eklund'ın geliştiricilere attığı e-posta N900 için MeeGo'nun hazırlandığını kesin bir dille işaret ediyor.

"Günlük geliştirme cihazı olarak kullanabilmeniz için N900'ün MeeGo mobil işletim sistemini kullanmasını istedik. Basit kullanıcı tecrübesi, telefonla aramalar, SMS ve internette gezinmektir. Biz de bunlardan birkaçını seçip onları "kusursuz" hale getirmeyi hedefliyoruz. Bunu tamamen açıktan yapıyoruz ve umarım hepimizin aynı amaç için uğraşacağı ilginç bir proje olur; N900'de mükemmel bir MeeGo sürümü olması."

Nokia'nın yeni telefonu N900'ün MeeGo kullanmasının da kesinleşmesiyle beraber kullanıcıların meraklı bekleyişi de başladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

İOS in rakibi olarak anroid i gösteriyorlar ama bence yalnış,android çok pil harcayan ve çoklu uygulama performansı düşük olan bir işletim sistemi.İOS in 1 numaralı rakibi MeeGo,tek dezavantajı fazla yeni olması ve program yalpazesi geniş olmaması.

Yanlismi anladiim yoksa bu haber coook eskimi. N900 2 senedir nerdeyse piyasada. MeeGo N900 de kullanilacak diye haber yapiliyor.

Yanlissam duzeltin lutfen.

bende meraklandım şimdiden n900 kullanıcısı olarak umarım nokia n900 ü türkiyeyede getiri telefon neymiş görürler

MeeGo'nun program yelpazesi var mı ki :D

"Yanlismi anladiim yoksa bu haber coook eskimi. N900 2 senedir nerdeyse piyasada. MeeGo N900 de kullanilacak diye haber yapiliyor.

Yanlissam duzeltin lutfen."

Evet N900 iki senedir piyasada ama haberdede yazdığı gibi işletim sistemi Maemo'dur. Şimdi Meego'ya upgrade olacak. Çok iyi bir haber bu. N900 gibi güçlü bir telefona en iyi Meego olur

I love MeeGo :)

walla şimdiki sistemi de güzel bakalım bu haber gerçekleşecek mi maemo küçük emrah oldu :D sabırsızlıkla meego bekliyoruz türkçe si ve görüntülü görüşme aktif olur inşalla

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play