Nokia telefonlarınızdaki verileri yedekleyin

Nokia kullanıcıları PC Suite yazılımı ile tüm kişisel verilerini kolayca yedekleyebilir.

Verileri yedeklemek son derece kolay

Verileri yedeklemek son derece kolay

Cep telefonu sahipleri, verilerinin güvenliğini maksimum düzeyde sağlaması için yapabilecekleri en önemli şey elbette ki verileri yedeklemektir. Peki cep telefonlarında yedekleme işlemi nasıl yapılır? Bunun kullanıcıya bir maliyeti var mıdır? Bu yedekleme işlemi kesin bir çözüm müdür?

Gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki yedekleme işleminin hiçbir maliyeti yok. Aksine ücretsiz bazı yazılımlarla verileri yedeklemek hem çok kolay hem de herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yok. Bunun yanında yedekleme işleminin 'kesin' olarak verilerinizin güvenliğini sağladığını söyleyebiliriz. Zira çalınan cep telefonlarında cep telefonu yitirilmiş olsa da, verileriniz güven altında olacaktır, tabii eğer daha önceden verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmediyseniz.

Yedekleme işlemiyle, örneğin cep telefonunuzda bulunan kişi listesi yani diğer adıyla rehber bölümü kolaylıkla yedeklenebilir. Böylelikle yeni bir telefon aldığınızda eski telefonunuzdan rehberdeki tüm isimleri tek tek yeni telefonunuza geçirmek yerine bu yedek dosyadan faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde cep telefonunuzda bulunan resimler, videolar, müzikler ve diğer önemli verileriniz de yedekleme işlemi sayesinde güven altına alınır.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir