Nokia Normandy bu tarihte tanıtılabilir!

Nokia'nın Android'li cebinden sızan taze kareler, beraberinde cebin çıkış tarihini de ortaya çıkardı

Nokia Normandy bu tarihte tanıtılabilir!

Son sızıntılara bakacak olursak "olmayacak" dediğimiz Nokia'nın Android tabanlı telefonu, MWC 2014'te gerçeğe dönüşebilir.

Şu an Normandy kod adıyla tanınan cebin Android'in bildiğimiz görünümüyle değil yoğun biçimde "Nokia'laştırılmış" haliyle karşımıza çıkması bekleniyor. Aynı Amazon'un Kindle Fire örneğinde olduğu gibi. Dolayısıyla Google'ın uygulama mağazası Google Play'in Normandy'de bulunup bulunmadığı şimdilik bir soru işareti.

@evleaks'in sızdırdığı en son karelerde ise Normandy'de kullanılan arayüz, daha da açığa çıkıyor. Görüntülerde iki farklı giriş ekranı düzeni görünüyor. Bunlardan biri, kutucukların diziliş şekliyle Windows Phone'a oldukça benziyor. Diğeri ise daha çok Android'i andırıyor.

Bir başka kare ve ilginç bir ipucu

Sızan görüntülerin basın materyalleri olabileceğini söyleyen PocketNow, karelerde görünen "25 Tuesday" ("25, Salı") tarihine dikkat çekiyor. Şubat ayının 25. günü Salı'ya denk geliyor ve bugün, tam da Mobil Dünya Kongresi'nin yapıldığı gün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Martin da 25 i salıya denk geliyor :)

ateş olmayan yerden duman çıkmaz , android 4.4 ile iyi bir yol alacak.

isme bak çay demle :)

@17 Oca 2014 16:06 Normandiya Çıkarmasına Atıfta Bulunuluyor Olmasın :D

Zamanlama manidar :):)

Lumia out,normandy in

umarım olmaz saçma sapan bir fikre benziyor

O kadar laf söyleyip android'e geçmeyeceğiz dedikten sonra geçerlerse tükürdüklerini yalamış olacaklar

@17 Oca 2014 18:09 Nokia kalmadi ki gecsin. Bir Nokia 2015 yilina kadar Microsoft'un elinde. O tarihe kadar Nokia adini kullanma hakkina sahip o tarihten sonra yoluna Lumia olarak devam edecek yada Windows Phone falan yapar kafasina göre. 2015 yilinda Nokia adi Finlandiya'ya geri geliyor ama eski Nokia'nin tekrar telefon isine girecegini sanmiyorum suan icin. Geri dönerse de yine Finli olan Jolla'ya destek vererek Nokia Jolla olarak girebilir. En son okudugum habere göre network hizmetlerimiz üzerine yogunlasiyoruz diyordu Nokia suan icin telefon ile ilgili bir haberini okumadim.

asha serisi yerine kullanılacaksa ok ama andorid cihaza olarak sunulacaksa oldu o zaman biz kalkalım..

Optimizasyon başarılı olursa androide şe yeni bir soluk olur. Gelsin görelim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir