Nokia ölecek mi, kalacak mı?

Microsoft'un Nokia'yı satın almasından sonra cevap bulamayan soru: Nokia markası ölecek mi?

Nokia ölecek mi, kalacak mı?

Nokia'yı satın alan Microsoft, "Lumia" markasını koruyacağını bir kez daha doğruladı. Yazılım devinin henüz karar veremediği konu ise, 10 senelik kullanım lisansına sahip olduğu Nokia marka adıyla ne yapacağı.

Microsoft ve Nokia arasındaki anlaşmaya göre Microsoft, Finlandiya merkezli firmanın cihazlar bölümünü, Lumia ve Asha markalarını kontrolü altına alacak. Nokia, "Nokia" marka ismini koruyacak ve Microsoft, bu adı standart telefonlarında 10 yıl boyunca kullanabilecek. CNET'ten gelen bir rapora göre ise Microsoft, Nokia markasını kullanıp kullanmamakta kararsız. Rapora göre Windows Phone direktörü Grek Sullivan, markanın hayatta kalıp kalmayacağı konusunda herhangi bir bilgi vermek istemiyor.

Bunun anlamı, 2016'da Microsoft ile Nokia arasındaki belirli anlaşma maddeleri yürürlüğünü yitirene kadar yeni bir Nokia telefonu görmeyeceğimiz anlamına gelebilir.

Microsoft ve Nokia anlaşması çok yakın bir zamanda yürürlüğe girecek. Bu gerçekleştiğinde yapılanacak duyuruda, iki devin planları hakkında daha çok ayrıntıyı öğrenebileceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İyi bu sefer microsfot yazmamışsınız :)

Nokia kalmalı bence .

MicroPhone olsun yeni marka :)

MaykroFoonn okunuşu bile havalı :D

ceosunu kovun size bir asır gider :)

Micropia iyi gider

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir