Nokia onu da sattı!

Nokia, muhtemelen hiç kimsenin beklemediği, şaşırtıcı bir karara imza attı; bakın neyi, kime sattı!

Nokia onu da sattı!

Nokia, son yıllarda yaşadığı düşüşün neden olduğu yaraları sarmaya çalışıyor. Windows Phone'lu cep telefonları ve özellikle de Lumia 920 ile uzun yıllardır yaşamadığı başarıyı yaşayan Finlandiya'lı şirket, bunun yanında, bazı radikal kararlara da imza atıyor.

Bu radikal kararlardan en önemlisi, hiç kuşkusuz, elindeki varlıkları satması. Finlandiya'nın Espoo kentinden bulunan 48 bin metrekarelik Nokia merkez ofisi, 170 milyon Euro karşılığında, Exillion'a satıldı. Nokia yönetimi, bu kararı "bizim gatrimenkul sahibi bir şirket olmak gibi bir niyetimiz yok; elimizdeki varlıklara iyi teklifler geldiğinde düşünmeden satarız" şeklinde savunuyor.

Ancak Nokia'nın radikal kararları bu kadarla da sınırlı değil. Şirket, Almanya'daki hizmet birimini de kapatma kararı almış durumda.  Almanya'da şirkete bağlı çalışan sayısının 3.000 civarında olduğu sanılıyor. Nokia, eğer bir değişiklik olmazsa, bu çalışanlarının işine son verecek gibi görünüyor.

Şirketin, geçtiğimiz yıl yapılan açıklamaya göre, zaten 15 bin çalışanı ile yolları ayırması bekleniyordu. Almanya kararı da, işten çıkartmaların devam ettiğinin en güzel kanıtı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Nokia Android'e Geçmediği Her An Tek Tek Parçalanacak.

fakiriz demiyoda

nokia ölmüş ağlıyanı yok :)

yazıkkkkkkkkkkkkkkkkk

nokia el fatiha :D

nokia'ın iyi fiyat, sağlam telefon strajesini seviyorum..

Microsoft, farklı şirketleri sömürerek bir noktaya gelmiş bir şirket. İyi bir fikre ya da kaliteli bir yazılıma sahip olan şirketi ya da çalışanlarını al ve kendine kat politikası var. Nokia'da bu şekilde eriyip bitecek.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play