Nokia sadece 300.000 mi sattı?

Windows Phone'lu ceplerinden çok şey bekleyen Nokia için, belki de duyabileceğiniz en kötü haber...

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia sadece 300.000 mi sattı?
Nokia'nın Windows Phone'lu Lumia 900'ü

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Nokia'nın Lumia cepleri, ABD'de sadece 330 bin satmış olabilir. Bu rakam eğer doğru ise, Nokia için büyük bir hayal kırıklığı anlamına geliyor.

Nokia'nın şirketi tekrar ayağa kaldıracak bir telefon peşinde olduğu ve Windows Phone'dan çok şey umduğu biliniyor. Ancak Windows Phone'lu ceplerin satışları bu denli düşük seyretmeye devam ederse, şirketi kurtarmaya yetmeyebilir. Asymco'nun Nielsen ve comScore'u temel alan hesaplamalarına göre ABD'de toplamda 110 milyon akıllı cep kullanıcısı bulunuyor ve bunların sadece yüzde 1.3'ü Windows Phone kullanıyor. Nielsen, bu yüzde 1.3'lük pazar payının sadece yüzde .3'ünün Nokia cepler olduğunu söylüyor. Bu verilere bakarak Nokia'nın ABD'de sadece 330.000 cep sattığını söylemek mümkün.

Bu verilerin onaylanan veriler olmadığını ve bağımsız piyasa verilerini temel aldığını hatırlatmakta fayda var. Nielsen ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada "300.000 rakamının doğru olduğunu hissetmiyoruz" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Her rapor farklı şeyler söylüyor,Daha öncesinde Nokianın windows phonede en büyük paya sahip olduğu söylenmişti,0.3 inandırıcı değil.

@punisher123 kesinlikle katılıyorum,özellikle yapılan aslı olmayan bir pazar payı !!

@punisher123 inandırıcı deyilde kaç kişide nokia gördün söylermisin nokia patladı artık

bu durumda nokia'nın yapması gereken o 300.000 müşteriye çok çok iyi davranması güncellemellerle destek vermesidir. Aza değer vermeyen çoğu bulamaz

Asparagas yalan haber Apple tarafından uydurulmus dedikodu...

MeeGo'yu çok arayacaksanız. Ne olurdu bir yandan MeeGo'ya devam etseydiniz. Windows veya Symbian istemiyorum akıllı telefonda. İlla Nokia alma diyorlar.

nokia dan hiç birşey alınmaz buda sonucu, fazla bile satmış telefon sorun servis sorun, üretimde bozuk olanı millete satın durun en sonunda böyle olur

Dün 23:48 Sacma Olabilir. Fakat Kesin Olan Nokia Windowslu Ceplerle Yeni Basladi Yaptigi Reklamlarlada ilk Kendilerinin Windows Tabanli Cep Oldugunu idaa Edecek Seviyedeler Oysa Htc Ve Samsung Yillardir Windows Pazarindalar.Ozellikle Htc.Nokianin Daha Cok Kat Etmesi Gereken Zor Yolu Gorunuyor.Yari Yoldada Tum Lastiklerini Kaybedebilir.

Sen müşterini üzersen destek vermezsen sadece ekran camı çatlak telefona sıvı teması mevcut deyip garanti dışı bırakırsan. Kusura bakma ama kimsede senin ürününü almaz. Yapma etme dünyası bu. Beter ol Nokia !

@19 Tem 2012 10:26 Beter ol SAMSUNG! Aynısını bende Samsung'la yaşamıştım. Müşterisini satılan ticari üründen sonra herhangi bir sorunda yüzüstü bırakan tüm markalar piyasadan silinmeye mahkumdur. Tüketici aptal değildir.

Çok normal aslında, en azından teknolojiyi takip edenler için. İnsanlar Windows Phone 8'i bekliyorlar, neden eski bir sürüm alsınlar ki?

Yüksek fiyat, az özellik, düşük kalite ile nokia kendini bitiriyor

Nokia sözde batıyor biliyoruz ama ashıl eski takoz telefonlarıyla dahada yükeliyor! millet halen nokia nın takoz telefonlarına çok büyük ilgi gösteriyor sonra telefonum var diye millete kendince hava atıyor...

nerden nereye

nokıa özelliği fazla fiyatı az 603 aldım süper kamera var samsung dangalak firması anca 900 tllik makinesine hd koyuyo oda nokıayı yakalıyamıyo en büyük nokıa bunu kafanıza sokun atın çöpe öbür markaları

Sen de yorum yaz