Nokia'nın bilgisayarı ve ilk reklam filmi...

Nokia'nın bilgisayarı nasıl olacak; Microsoft bu işin neresinde? İlk reklam filmi ve cevaplar burada

Nokia, yeni Apple olmaya mı çalışıyor?

Nokia, yeni Apple olmaya mı çalışıyor?
Nokia, Apple'ı mı örnek alıyor?

Windows 7 Starter Edition kullanacak olan Booklet 3G, rakiplerini geride bırakabilecek mi henüz belli değil. Ancak onlarla rekabet edecek seviyede olduğu yayınlanan özelliklerden ve uzun pil ömründen açıkça görünüyor. HDMI özelliği de Nokia'nın Booklet 3G'sinin sıradan bir netbook değil, kendini piyasadaki benzerlerinden farklılaştıran bir ürün olduğunu gösteriyor.

10 inç ekranda HD-Ready önemli olsun ya da olmasın, bu tür farklı özellikler pazarlamada büyük önem taşıyor. Dahili 3G ise etrafta sallanan bir 3G modem istemeyen kullanıcılar için hem ergonomik önem taşıyor, hem de ek modem masrafını ortadan kaldırarak bu netbook'u daha ekonomik bir seçenek haline getiriyor.

Nokia yönetici başkan yardımcısı Kai Oistamo, Nokia-Microsoft ortak girişimlerinden bahsederken bunun daha başlangıç olduğunu belirtmişti. Gelecekte Nokia'nın bilgisayar piyasasına yönelik yeni girişimlerini bekleyebiliriz. Hatta biraz spekülasyon yaparsak, Nokia'nın alüminyum kasası ve tasarımına bakarak Nokia'nın bu pazarda tarza önem veren, Apple'vari bir strateji izleyeceğini de düşünebiliriz. Ama bu kadar ileri gitmeden önce fiyatları görmemiz gerekecek.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

acaba işletim sistemibi SIMBIAN yapsa da ve PC YE UYARLASA daha da NOKIA laşmazmı ?

işte ozaman APPLE vari bir yapı oluşur

NOKIA senden tek isteğimiz APPLE gibi insanların teknolojilerini engellemek için patentleri alıp alıp rafa kaldırma ve teknolojiyi geliştirenlerden ol ve bu kervanda kal.

tüm desteklerimiz seninle olur ozaman

saygılar

Editörün notu:
Bağlantı düzeltildi.

Nokia her yıl 88 tane de netbook modeli çıkarır artık :P

nokia pazarda taş gibi sağlamlığı ve ayrı bir dizayn tarzı ile ayrı bir yeri vardır. sanıyorumki uygulayacağı fiyat politikası apple gibi uçuk kaçık olmayacaktır.

yakışır nokiaya pc dünyasına girmek

bazı söylentilere göre fiyatının 700 € olacağı. buda netbook fiyatlarına göre oldukça yüksek. ama 12 saatlik pil ömrü, hd ekran, hdmi çıkış, 3g, ve gps(tek başına bile en az 100 € luk cihaz) olduğu göz önüne alınırsa bu fiyat makul olabilir.

Birbirinin aynısı bir sürü telefon çıkaran Nokia, umarım bilgisayarlarında da aynısını yapmaz.

Pil olarak kağıt üzerinde 12 saat
Msi'ın son çıkan ve ülkemizde satılan netbookunun da 15 saat kapasitesi var.

İnanılmaz bir şey değil yani :)

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Nokia, yeni Apple olmaya mı çalışıyor?
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir