Nokia, telefonlarında indirime gitti!

Şimdi indirim zamanı! Bu haber, özellikle Nokia ceplerden vazgeçemeyenleri çok sevindirecek...

  • Gökay Özbudak

Nokia'nın akıllı telefon piyasasındaki yerini kaybetmesiyle beraber satışları da düşmeye devam ediyor. Geçen yıl yüzde 39'larda seyreden Nokia'nın oranı bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 25.5'lere kadar gerilemişti. Hatta İngiltere'de Nokia akıllı telefonların kullanım oranı yüzde 10.6'ya kadar indi.

Bu düşüşü durdurmak isteyen Nokia, Microsoft'la Windows Phone 7 işletim sistemi üzerinden büyük bir de anlaşma yapmıştı. Şimdi ise Reuters'ın haberine göre; Nokia, Avrupa'da telefon fiyatlarını aşağıya çekmeye başladı. Android işletim sistemiyle yarışabilmek için böyle bir yol izlediği düşünülen Nokia, N8, C7 ve E6 telefonların fiyatlarında yüzde 14'lük bir indirime gitti. Bir Nokia konuşmacısı ise fiyat indirimlerinin yalnızca normal işleyişin bir parçası olduğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

İndirim yapacağına adam gibi üretim hatası olmayan sağlam telefon üretsinler fazlasıyla verelim. N8 aldım bin pişman oldum.

Pıyasada dişli rakipler var, mecbur indirim yapacaklar

hehe kimse sevinemeyecek bu indirime çünkü kimse zaten nokia almıyor!:)

nokianın yapmaya çalıştığı şey Apple Store ile yarışmak bu birdenbire bir standart halini aldı dünyada. OVİ markası ister inanın ister inanmayın Nokianın ücretsiz uygulama kaynağıydı eskiden. ovi.com a girdiğimde milyonlarca ücretsiz oyun ve uygulama bulurdum. Apple Store çıkınca birden bütün frimalar sistemi taklide başladı. Nokia bu sistemi halen oturtabilmiş değil bunun için sık sık üretim hatası yapıyor fikrimce. Ovi store ile bütün telefonlar uyumlu değil

c7 vs 3gs diyorum yani daha 4e rakip olacak model sistem üretemedi
bu arada c7 de hoperlorün 1 eksik kamerada af yok sd kartı pili cıkarmadanda takamıyorsun cok güzel mühendislik harikası...

Bir daha Nokia almam icin Nokia'nin bir kac kusak N9 kalitesinde telefon uretmesi gerekiyor Meego ile yoksa ne WP7 telefon alirim ne de Nokia WP7 alacak olsam gider yine HTC alirim.

yani gerçek fiyatına düşüyor heralde. bu zamana kadar hep pahalıya sattılar çünkü

bu indirimler türkiyedeki fiyatlara ne kadar yansır bilmiyorum ama bu indirimlerle bile anca fukara ülkelerde satış grafiğinde oynama yaratır oda belki..

daha da nokia almam

Nokia bu kafayla daha da ileri gitmez. Yıl 2020 olur, haberi yapılır; Nokia Android 11'le yarışmak için Symbian'lı telefonlarında indirime gitti diye. Artık kimsenin Symbian'a tahammülü yok. Takılan, donan ya da benzeri sorunlar yaşatan telefonlara tahammülü yok. Nokia ise hâlâ düşük donanım ve Symbian üzerinde diretiyor.

WP7 konusu da yine bir nebze. En azından farklı bir şey deniyorlar. Ama WP7 telefonların durumu ortada. Şahsi görüşüme göre Nokia farklı olma maksadıyla kendini hızla aşağıya çekiyor.

Son olarak Nokia'dan tek isteğim var; 1100 modelinin düzgün üst versiyonlarını çıkarsın. Siyah beyaz ekranlı ama şekli şemali düzgün bir şey rica ediyorum. Zira en başarılı oldukları seri buydu...

Ovi, Fince kapı demek... Nokia seni seviyorum, Ovi seni seviyorum... Şu fotoğraftaki telefonun güzelliğine bakar mısınız lütfen... Al beni diyor al beni... Sabret güzelim alacağım seni, sen bir mendil düşür, biraz da fiyatını düşür yeter... Haydi gidelim...

indirime de gitsen kaldırıma da gitsen düşüşün sürecek, motorola gibi olacaksın

Ovi, Fince kapı demek... Nokia seni seviyorum, Ovi seni seviyorum... Şu fotoğraftaki telefonun güzelliğine bakar mısınız lütfen... Al beni diyor al beni... Sabret güzelim alacağım seni, sen bir mendil düşür, biraz da fiyatını düşür yeter... Haydi gidelim...
--------------------------------------------------------
Sen güzelden anlaman

Android li samsung telefonlar varken saçmalık nokıa :D

BETER OLSUN!!!

hımm avrupada indir burda gecir o da iyi !!

benim 1 yıldır x6 ım var ve biraz açılmada yavaşlık sorunu dışında gayet memnununum.Donma yaşamıyorum ama genel olarak biraz yavaş olduğu doğru.Bedava müzik indirme ise mükemmel..

Nokia da Motorola gibi mi düşecek, Motorola nereye düşmüştü?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost