Nokia ve Microsoft'a 2 iyi haber!

Son dönemde cep pazarında istediğini bulamayan iki devin yüzü, bu haberle gülebilir!

Nokia ve Microsoft'a 2 iyi haber!

Windows Phone 7'nin piyasaya çıkışı oldukça gürültülüolmuştu. Çıkışına gün sayanlardan tutun da en iyi işletim sistemi olacağına inananlara kadar çok geniş bir kesim tarafından konuşuldu.

Görücüye çıktığı andan itibarense, herkesten tam not almayı başaran işletim sistemi, ne yazık ki olumlu eleştirilere rağmen bir türlü pazar payını istediği oranda artıramadı. Fakat WMpoweruser.com'un haberinde yer verdiği 12 haftalık bir araştırma sonucu, WP7'nin Avrupa'daki pazar payı yüzde 0,5'ten yüzde 2,5'e yükseldiğini gösteriyor.

Bir iyi haber de Nokia'dan geldi. Şu ana kadar İngiltere'de satılan Windows Phone 7'li telefonların yüzde 87'si Nokia markasını taşıyor. Yayınlanan rapora göre, İngiltere'de oluşan bu satışlar, Avrupa pazarını da tetiklemiş durumda. Diğer taraftan Amerika'nın halen WP7 ile çok alakası bulunmuyor ama bu durum Nokia'nın yeni bombası Lumia 900 ile farklı bir hal alabilir.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Tasarımda hala eksiklikleri var nokianın.

Ah be işbirliği yapmadan önce android i alıp bakaydınız şimdi herkes kazanırdı :D

Şu Windows Phone 7 kullanan telefonlari Türkiyeye getirip satsa paraya para demez Microsoft, ama getirmiyor işte. Vodafone'un getirdiği LG Optimus 7 ler de istenilen ilgiyi görmedi saniyorum. Ama Nokia getirirse ülkemizde patlama yapacağindan eminim. Çünkü Türkiyede Nokianin yeri ayri.

Microsoft, Windows Phone 7'yi Türkiye pazarına sürse Türkiye'de Androidin yeri sarsılır. Şahsen ben Android kullanıcısıyım. Fakat imkanım olsa hiç düşünmem Windows Phone 7'ye geçerim. Neden bilmiyorum ama onda beni çeken bir şey var.

türkiye ye gelse o satışların 10 katı olur ama hala gelicek.

Tasarımda hala eksiklikleri var nokianın.
---------------
Tasarımdan ziyade arayüz problemi var, telefonun ekranını olduğundan küçük gösteriyor, üstüne üstlük bu arayüzü beğenenler var. Bu mantıkda insanlar oldukça Nokia batmaz.

şu marketi geliştirmedikleri sürece ve tasarımını güzelleştrmedikleri sürece wp7li tlfnlara dokunmam

Ericsson a1018 daha karizmatik duruyordu bu takozlara göre!

Yooo Nokia nın bu tasarımlarına laf edilmez artık.

Ee normal yani! Ben Londra'da yasayan biri olarak soyle ozetleyim adamlar reklama o kadar cok para harciyorlar ki akliniz durur. Her tarafta reklamlari var!

nokia Windows Phone 7 kullanıyorum bu sefer becermişler

windows phone mi kullanılır la android varken

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir