Nokia X'in performansı nasıl olacak?

Nokia'nın giriş seviyesi olacağı konuşulan Android'li cebi, o kadar da giriş seviyesi olmayabilir!

  • Cem Şancı
Nokia'nın Android telefonu sürpriz mi yapacak?

Nokia'nın, Android ekosistemine "Normandiya çıkarması" yapmak üzere hazırladığı sürpriz Android'li telefonu Nokia X veya diğer ismi ile Normandy'nin, test sonuçları da internete sızdı.

Aslında Android uygulama marketine bağlanamayacak ve Microsoft'un belirlediği sınırların dışına çıkamayacak olan, dolayısıyla Google'ın değil Microsoft'un kontrolünde olacak özelleştirilmiş bir Android sistemi kullanan Normandy'nin çok düşük yeteneklere sahip olacağı ve Microsoft'un Android meraklılarını ucuz fiyatla Nokia'ya çekip ardından Windows'a kazandırmak üzere bu telefonu "yem" olarak kullanılacağı düşünülüyordu.

Ancak internete sızan test sonuçları, telefonun çok da alt seviye olmadığını gösterdi. Telefonun 1.858 puan aldığı testte, Nokia'nın üst seviye telefonlarından olan Lumia 1020'nin sadece 1.776 puan alabilmesi, cihazın donanımları hakkında soru işaretleri yarattı.

Ancak aynı testte Samsung Galaxy S3'ün 3.041 puan aldığını da unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla Microsoft'un Android eko sistemini sallayacak bir süper star telefon ürettiğini düşünmek de doğru olmayacaktır... 

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

okadar geç kaldı artık en bağlı kullanıcıları dahi ( bende yıllardır kullanmama rağmen) Samsung'a kaptırdı.

Giriş seviyesi bile değil Çıkar adam gibi lider bir telefon Görelim gücünü

lumiaları arayüzü değişse kral olur

Nokia bu telefonla az gelişmiş ülkelerde satış yaparak dünya toplamındaki grafiğini yükseltmek isteyebilir. Hala bir çok yerde Nokia S40 serisi telefonların kullanımda olduğu ve yakında bu kitlenin de akıllı telefonlara yöneleceğini hesaplarsak bu yaklaşım bana mantıklı geliyor

BAMDROİDLİ NOKİA GELMEYECEK KENDİNİZİ KANDIRMAYIN

10.000 puan alsa ne fark eder :p önemli olan f/p oranı. taksitte bitti zaten :S

@01 Şub 2014 12:57 niye telefonu 24 ay taksitlemi alıyordun en fazla 9 ay oldu taksit oranı

Bu telefon Android değilde yeni windows phone sürümü ile gelebilir diye düşünüyorum

Bu puan olaylarına takılanlara sadece GÜLÜYORUM :D

MİCROSOFT NOKİA'YI ALDIKTAN SONRA BÖYLE BİR ŞEYİN İHTİMALİ BİLE YOK...UNUTUN BU ANLAMSIZ SÖYLENTİLERİ.

gün geçmiyor ki nokia attığı bir adımla saçmalamasın. mantık terk herhalde bu nokia çalışanlarında.

Diğer şirketlere Android yanında Windows'lu tefonlar çıkartmaları için para veren, Nokia'yı satın alan ve Googla her alanda taş atan Microsoft'un, Android ile çalışan bir telefon piyasaya sürmesi bence hayal ürünü.

Kısıtlıymış bir rom atmayla biter o iş

Windows Phone kullanmadan nasıl bu kadar ön yargılı bir şekilde yorumlar yazabiliyorsunuz.Çıktığında aldığım 920 hala ilk aldığım hızında hiç takılmadan,kasmadan 3 tane güncelleme almış olmasına rağmen hiç bir sorun yaşamadan kullanıyorum.Applicationlar sorunsuz ve kaliteli.Standart bir akıllı telefon kullanıcısının ihtiyaç duyduğu her şeye sahip bir telefon.Android çok iyi olsaydı Samsung kendi yazılımını çıkarmaya çalışmazdı.

@01 Şub 2014 22:48 yani samsung un kendi yazılımını çıkarmasının tek sebebi androidin "iyi olmaması" öyle mi?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play