Nokia X serisi: Bu da nereden çıktı?

Nokia'nın yeni C serisi gizemini korurken şimdi de X serisi: Peki ama yeni seri neler sunacak?

Nokia X serisi: Bu da nereden çıktı?
Yoksa yeni Nokia Xseries, Sony'nin Xseries'i gibi mi olacak?

Nokia Cseries'ın sadece bir başlangıç olduğu ortaya çıktı. Finlandiye'nın marka veri tabanına yepyeni Nokia markaları eklendi. E ve N serilerinden yeni model isimleri zaten beklendiği için pek ilgi çekici olmasa da yeni Cseries merak uyandırmıştı. Nokia Cseries ismini alır almaz haber yapmıştık.

Şimdi de Cseries'in üzerine Xseries ortaya çıktı. Cseries'ın mobil internet cihazları için bir kod olabileceği konuşuluyordu. Xseries'in ise yeni Maemo 5 kullanan bir seri olabileceği yönünde spekülasyonlar yapılıyor.

Markaları araştıranlar "Nokia Money" gibi ilginç şeyler de keşfetti. Mobil alışverişlerde kullanılacak yeni bir platform, kredi biçimi veya yeni Nokia smartbooklar ve netbooklar için bir isim olabileceği bile konuşulanlar arasında. Bir diğer akla gelen ihtimal de Sony'nin X serisi telefonlarındaki gibi Nokia'nın XpressMusic telefonlarını bu kod adı altında toplaması.

Tabii ki bu konuşmaların, spekülasyonların çoğu ancak havanda su dövmek oluyor. Buna karşın bu yeni markalardan özellikle Xseries'ten, isminin ağırlığı sebebiyle ilginç yeni ürünler bekleniyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bence Xseries (XpressMusicden) geliyor ya da akıllı telefon da olabilr.

inşallah güzel bi geleceği olur :D :D

nokıada işi iyice abarttı gibime geliyor n serisi süper zaten 4 haneli sayılar işi saçmaydı şimdide c ve x serisi çıkarsa çok saçma olur

n serisini bitiriyolar

Boş işler bunlar bence. iPhone OS'in üstüne mobil işletim sistemi tanımam. Windows mobile kassa da öyle de olsa böyle de olsa yine fena değil, program desteği çok. Symbian mı? Palavra 32 mb RAM'i olan telefonlara yüklediğin bir OS'den bir şey bekleme. Forza iPhone OS.

yada symbian dışında android tabanlı bir seri yaratıyorda olabilir

c serisi bilgisayar falan olacak galiba xD
x serisi de %90 XpressMusic

Mercedes'in otomobil serileri gibi: C serisi, E serisi... :)

bnce bu telfon fan yapar belli bi kitleye bakın görün görünüşü mükenmeL çok beğendim

iPhone gerisi yalan . Arkadaşım tutturmuş 5800 çok iyi diye . Aldım elime adi plastikten yapmışlar ,3 tane tuşu onlara basınca gacırdıyo ,kırmak bir dert ,ekranı dokunmatik değil basmatik . iPhone pahalı ama kullanım zevki çok fazla .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir