Nokia yeni bir cihazla geliyor; ama cep değil

Nokia, ilk kez cep telefonu dışında bir cihaz üretebileceğini itiraf etti. Peki ama nedeir bu cihaz?

  • Halil Mollaoğlu
Nokia yeni bir cihazla geliyor; ama cep değil
Nokia N97: Neredeyse bir netbook.

Nokia CEO'su Olli-Pekka Kallasvuo'ya göre mobil cihazlar ve PC her geçen gün daha fazla birlikte gelişiyor. Bu sebeple cep telefonu devi notebook pazarına girmeyi göz önünde bulunduruyor.

Kallasvuo bu iki cihazın birleşiminin birçok imkan sunduğunu söylüyor ve şunu ekliyor: "Şansımız olup olmadığını anlamak için netbook piyasasını gözlemliyoruz".

Nokia'nın kişisel bilgisayar piyasasına gireceğine dair dedikodular geçen senenin sonundan beri yapılıyor. Uzmanlar Finlandiyalıların cep telefonu piyasasındaki devasa kullanıcı tabanının HP, Acer ve Dell gibi firmalara karşı rekabet etmek için büyük bir avantaj sağlayacağına inanıyor. Bunun dışında Nokia N97 gibi cep telefonları en azından işlemci, bellek ve veri bağlantıları konusunda netbook'lardan ayırt edilemiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Nokia nın televizyonunu görmüştüm bir yerde yanlış mı hatırlıyorum acaba? 7-8 sene önceydi sanırsam.

Güzel, zarif, pil ömrü uzun, performansı yüksek netbook çıkardılar da biz mi almadık. Nokia'dan çok iyi bir ürün çıkarmasını bekliyorum.

Yalnis hatirlamiyorsun araba tekerlegi bile var nokianin hatta cizmeleri bile

Digital receiver'ı vardı bende yıllar önce

nokia şu durumda piyasaya falan giremez.zaten kriz var piyasa ölü.2011 yada 2012 ye kadar piyasayı takip etsin diyecem ama laptop işine bence girmesin.toshiba,asus vb markalarla rekabet edemez.

Netbook'ların karı çok düşük ,girse de batar Nokia ,iki misli fiyata cep telefonu satmak varken :(

iyide nokia sadece telefon üretmiyorki tv, uydu alıcı telekominikasyon aletleri vs. ama son zamanlarda üretimi bırakmış ta olabilir tabi.

Nokia notebook çıkardı zaten.Nokia N97 tam bir notebook :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir