Nokia yine yapacağını yaptı...

Nokia, basit birkaç telefon melodisi için yaptığı bu işle herkesi bir kez daha şaşırttı!

  • Ertuğrul Süngü
Nokia yine yapacağını yaptı...
Yeni model Lumia'larda bazı besteler mevcut

Nokia yeniden tırmanışa geçtiği akıllı telefon satışlarıyla, bir kez daha sektöre merhaba demiş durumda. Nitekim Nokia, bir dönemlerin her anlamda öncüsü konumunda olan bir markaydı ve yaptığı en önemli iş, belki de günümüzde bile hala kulaklarımızdan silinemeyen klasik Nokia melodisiydi.

İlk olarak "Bratislava Symphony Orchestra" tarafından yazılmış olan 25 orijinal Nokia telefon melodisinin, yapılan bir araştırmayla günümüzde en iyi ikinci melodi grubuna gerilemiş olmasıysa, fimrayı kızdırmışa benziyor... Bu güne kadar melodi denildiği zaman akla ilk gelen isim olan Nokia, içerisinde tam tamına 55 kişi bulunan yeni bir orkestra ile anlaşmış durumda. Nokia'nın kendi bestekarları tarafından yazılan eserler, bu yeni orkestra ile bambaşka bir müzik şölenine dönüşüyor.

Firmanın yeni modellerinde kullanılacak olan melodilerden bazıları ise şimdiden Nokia Lumia 920 ve Lumia 820 modellerine entegre edilmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

zaten cihaz yapmasın gitsin müzik yapsın

@05 Ara 2012 14:42 ahahahahaha :D

@05 Ara 2012 14:42 Beğenmiyorsan beğenme ve de yorum yapma gerek yok şu an piyasanın en iyi cihazını lumia 920 modeli ile çıkarttığına göre ! fazla söze gerek yok de mi ? -Güzel anladığına sevidim :)

@05 Ara 2012 14:42 lumia 920 cihaz değil mi , lumia920 var iken yemişim ıphoneyi yemişim androidini

aynı şeyi kullandığın dandik telefonun markası yapsa kendini bir halt zannederdin. bu işler zevk ve ideal işidir. bir çok marka bırak melodiyi tasarım ve teknoloji geliştirmek için bile para harcamak istemiyorlar.,,14:42 de yazan arkadaşa cevabımdır

EFSANE GERİ DÖNÜYOR..Bunlar bu durumun belirtileri..

yarışma yapıldıydı noldu o iş?

hacı nereye satış rakamları düzeldi allah aşkına kim alır o dandürük wp platformunu??

Bence çok iyi bir reklam yöntemi. Millet telefonunu popülerleştirmek için saçma sapan öntemler kullanıyor. Nokia yapınca mı kabahat...

Adını Melodisinden Hatırlatan Bir Cihaz Olarak İyi Ve Daha İyisi İçin :)

Rekabeti destekliyoruz. Nokia ya destek.

nokia geriye dönüyor...korkmaya başla samsung

Nokia iyi telefon üretmeye başladı.Bide uygulama sayısı İOS ve Android kadar olsa o zaman iyi olur.

çırpındıkça batacak windows phone hiçbir zaman yükselemeyecek googl buna asla izin vermez :)

Nokia bir zamanların tartışmasız en iyi cep telefonu üreticisiydi. Samsung şehir şehir dolaşarak (ki bu seminerlerden birine bende katıldım) seminerler düzenler ve Nokia ile olan rekabetinde bir adım öne çıkmayı hedeflerdi. Nokia'nın Symbian ısrarcılığı ve Samsung'un yenilikçi yaklaşımı Nokia'yı bitirme noktasına getirdi ve Samsung zirveye yerleşti. Nokia'nın Symbian sevdasından vazgeçip WP platformuna geçişi belki kendi içinde bir devrim olabilir. Ancak Android alerjisi anlam verilebilir bir düzeyde değil. Lumia 920 Nokia için '' ya batarız ya çıkarız '' mantığıyla üretilmiş bir cihaz. Platformun çok yeni olması, Nokia telefonlarının sağlamlığını korumak adına çok kalın ve ağır olması büyük dezavantaj. Adı çıkmış 9'a inmez 8'e hesabı ile Nokia ya paçayı kurtarıcak ya da tamamen bu piyasadan usulca silinip gidecek. Düşene vurmak bize yakışmaz, bence eski günlerin hatrına Nokia bir şansı hakediyor. En azından son bir defa..

@06 Ara 2012 07:20 Nokia'nın Android'e bir alerjisi yok. Şirketin maddi durumu o kadar kötü ki, iki yıl önce iflas bayrağını çekmesi gerekiyordu. Microsoft'la yaptıkları anlaşma ve Microsoft'un finansman desteği sayesinde ayakta duruyorlar. Elbette Microsoft da Nokia'yı kendi işletim sistemini yayma aracı olarak gördüğünden onca parayı "diğer işletim sistemlerini desteklememesi" şartıyla veriyor. Symbian'ın, MeeGo'nun çöpe gitmesi ve Nokia'nın Android'li tek bir çöp bile üretmemesi elini kolunu bağlayan bu anlaşma yüzünden.

BİR ZAMANALR HERKES CEBİNDE NOKİA TAŞIRDI ŞİMDİ İSE DİLLERDE SAMSUNG DOLAŞIYOR .... KÜÇÜK BİR HATIRLATMA SİZ ANDROİDİ ALIYORSUNUZ SAMSUNGU DEĞİL VE SORUYORUM ADNROİD OLMASAYDI HANGİNİZ SAMSUNG ALIRDI ?

Piyasadan bir aktör silindimi diğerlerine gün doğar, rekabetin olmadığı yerde son kullanıcıların yüzü ürünlerin fiyatlarından yana hiç gülmez.

1-Sağlamlık 2-Stabilizasyon 3-Şık Tasarım derim Buda İphone Yada Lumia !!! Tizen Sistemi Geldiğinde Android'in Satışları Düşecek Sonra Tekrar Benzer Bir Sistemi Üretilecek Ve Böyle Devam Edicek :) Aynı Zamanda Windows Biraz Olsun İsim Hakkında Ücretleri Düşürürse Acer,Asus, Gibi Ürünlerde WP'de Görebiliriz...Win Storeyi Beğenmeyenlerede Şunu Söylemek İstiyorum Kısa Süre İçinde Çok Sayıda Ve Gerekli uygulamalar Geliştirildi...Bahane Türetmeyin...Oyun Oynuyacaklar Saten Gitsin Sony Konsol Alsın Daha Rahat Eder ;) Sizi Game Boy'lar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play