Nokia'dan heyecanlandıran hız testi sızıntısı!

Nokia'nın bu sene geri dönüş yapacağı telefonlardan biri internete sızdı... Üstelik bu sızıntıya göre yeni Nokia, piyasayı çalkalayabilir!

Nokia'dan yeni bir cep canavarı geliyor!

Nokia'nın yeni telefonlarla geri dönüş hazırlığında olduğunu geçen haftalarda söylemiştik. Şimdi ise iki Nokia telefonunun hız testi sonuçları internette ortaya çıktı.

Hız testi raporlarının sahtelerini hazırlamak elbette oldukça kolay bir iş, ancak Nokia Power User, sonuçları Geekbench'te yakalamış ve cihazlardan biri amiral gemisi özelliklerine sahip. Nokia 5320 adıyla listelenen bu telefon, piyasada bulunan bir telefonla aynı isme sahip olduğundan şüphe uyandırmıyor değil. Ancak piyasadaki Nokia 5320, 2008'de piyasaya sürülmüştü ve çok farklı özelliklere sahipti.

Testte görünen Nokia 5320 ise 2,27GHz dört çekirdekli Qualcomm işlemci (Snapdragon 820 en yüksek 2.2GHz'de çalıştığından Snapdragon 821 olabilir) ile çalışıyor. Buradan telefonun ciddi bir üst düzey amiral gemisi olabileceği çıkıyor. Ancak 2GB RAM ve Android 4.4.4 gibi özellikler, orta seviye telefonlardan fazlasına giremeyeceğinden kafa karıştırıyor.

Hız testindeki diğer Nokia telefonu Nokia RM-1490 adıyla listeleniyor ve 500MHz AMD işlemci, 2GB RAM ve Android 4.2.2 işletim sistemiyle çok daha alt seviye özelliklere sahip.

Telefonların Android'in eski sürümlerini kullanıyor olması, onların henüz birer prototip olabileceğini gösteriyor; dolayısıyla çıkış tarihine kadar teknik özelliklerde değişiklikler olabilir. Nokia 5320'de özellikle RAM'de değişiklik yapılmasını umuyoruz. Bu gerçekleşirse Nokia karşımıza rakiplerini düşündürecek, güçlü bir amiral gemisiyle çıkabilir.

Okuyucu Yorumları