Nokia'nın VR hamlesi çok konuşulacak

Nokia'nın bir süre önce gösterdiği sürpriz cihazının detayları, ilk kez ortaya çıktı!

  • Ercan Uğurlu
Oynat Nokia'nın VR hamlesi çok konuşulacak Nokia, cep telefonundan sonra bu defa da VR ile geleceği şekillendirecek.

Nokia, bundan birkaç ay önce VR teknolojileri konusunda yaptığı AR-GE çalışmalarının sonuç verdiğini VR kamerası OZO ile gözler önüne sermişti. Ancak o zamanlar OZO hakkında yalnızca kısa birkaç video ve fotoğraf sunulmuştu. Şimdi ise çok daha fazlası var.

Nokia, sonunda VR kamerası OZO hakkında tüm detayları gün ışığına çıkarttı. VR gözlüklere uygun 360 derecelik videolar kaydedebilen OZO, profesyonel seviyede video kaydedilebilmesine imkan tanıyor. Bu sayede film sektörü için de kullanılabilecek olan Nokia OZO, üzerinde tam 8 kamera bulunduruyor. 2K x 2K kamera sensörlerinden oluşan OZO, 500 GB'lık SSD'ye 45 dakikalık görüntü kaydedebiliyor. 2016'nın ilk çeyreğinde satışına başlanabilecek olan OZO, 5 bin dolar ön ödeme ile totalde 60 bin dolara satın alınabilecek olan OZO, aksesuarlarıyla da bir hayli pahalı olacak. Örneğin yalnızca dock istasyonu 1500 dolardan satışa sunulacak olan OZO VR hakkında daha fazla detay için internet sitesini ziyaret edebilir ve yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Nokia bence süper iphone alma nokia al abi iphone saçma bir telefon her yeri virüs kaynıyor ama nokia öyle mi sapasağlam.

@01 Aralık 2015 17:29 kardeşim ne içirdiler sana :) ios virüs mü kaynıyo. Hahaha wp de virüslicek uygulama mı var :) insta bile beta sürümünde.

@01 Aralık 2015 23:20 Lutfen iyi bilmediginiz konularda yorum yapmayin. xcodeghost diye aratirsaniz apple in magazasinin virus kaynadgini gorursunuz. olay marka kotulemek degil ama yok o cok kotu bu cok iyi demeyin. apple magazasi da android magazasi kadar sorunlu yazilim iceriyor.

@02 Aralık 2015 10:03 kesinlikle katılıyorum ios virüs yuvası

bu aletin fiyatı 60.000 $ yani bizim için tasarlanan bir şey değil bu

Nokiadan bu kamera ile bazı büyük yapımlarda sponsor olmasını bekliyoruz mesela Star wars-8de ya da daha yakın bir yapımda 360 derecelik bir aksiyon sahnesi oldukça iyi tutar Düşünsenize uzayda x wing ile uçuyorsunuz savaşa bire bir girmiş gibi

Sen de yorum yaz