Nootebook ve kredi kartı web kamerası

Creative’in web kameraları Aralık ayında piyasaya sunulacak ve yaklaşık olarak 50 Euro’dan satılacaklar.

Creative, WebCam Mobile ve CardCam Value modelleri ile piyasaya iki yeni web kamerası sunacak. WebCam Mobil, notebooklar ile kullanılabilecek ve CardCam Value ise kredi kartı biçiminde bir kamera olacak.

WebCam Mobile, bir VGA CMOS sensörü ile donatılmış ve 640 x 480 veya 320 x 240 piksel çözünürlüklerinde resim kaydı yapabilecek. Ayrıca kamera video modunda 352 x 288 piksel çözünürlüğüne sahip olarak saniyede 30 kare kaydedebiliyor.

Aygıt, bilgisayar ile USB bağlantı noktası üzerinden haberleşecek ve 35 x 10 x 38 mm’lik ölçüleri sayesinde notebook çantasında da rahatlıkla taşınabilecek.

Kredi kartı büyüklüğündeki CardCam Value ise entegre 2 MByte hafızaya sahip ve fiziksel olarak 320 x 240 çözünürlükte kayıt yapabiliyor. Buna karşılık yazılım interpolasyonu sayesinde 640 x 480 piksel çözünürlüğe ulaşmak mümkün oluyor.

Kamera, webcam olarak kullanıldığında 320 x 240 çözünürlüğüne sahip saniyede 30 resim alabiliyor. Bu ürününde bilgisayarla haberleşmesi USB bağlantı noktası üzerinden gerçekleşiyor.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play