Norton 360: Daha fazla çevrimiçi güvenlik

Hepsi bir arada güvenlik ve yedekleme çözümü Norton 360'ın yeni sürümünden detaylar...

  • Halil Mollaoğlu
Norton 360: Daha fazla çevrimiçi güvenlik
Norton 360: Hepsi bir arada çözüm.

Norton 360 güvenlik setinin 3.5 nolu sürümü şu andan itibaren indirilmeye sunuldu. Güvenlik seti ile bilgisayarınızı solucanlara, yemlemeye, hackerlere, bot'lara diğer web tehlikelerine karşı koruyabilirsiniz.

Güvenlik setindeki yeniliklerden biri web sitelerinin güvenlik derecesini belirleyen "Norton Web Safe" hizmeti oluyor. Güvenilir olmayan web siteleri ve şüpheli çevrimiçi mağazalar tanımlanabiliyor. Ayrıca artık sadece tehlikeli dosyalar taranıyor ve bu da hem zamandan hem de sistem kaynaklarından tasarruf sağlıyor.

Ayrıca Norton 360 otomatikman bot ağlarını tanıyor ve hackerlerin PC kontrolünü ele geçirip kişisel bilgilerinize erişmesini engelliyor. Ayrıca sette ince ayar ve yedekleme fonksiyonları da var.

CHIP Online Yorumu:
Norton 360 güvenlik yazılımı kurduktan sonra mümkün mertebe hiçbir şeyle uğraşmak istemeyen, tecrübesiz kullanıcılara hitap ediyor. Bu açıdan bakıldığında ürün başarılı: Norton 360 güvenlik duvarı, güncelleme ve sistem yapılandırmasını tek başına hallediyor. Tecrübeli kullanıcılara ücretsiz Comodo Internet Security'yi tavsiye ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bu da, nortonu beğenmeyenlere; tokat gibi iner herhal..

Sevgili Chip Norton'un eski berbat ve sistemi ağırlaştıran sürümünü hiç beğenmiyordum ve hatta aldığım giriş seviyesi laptop' uma bile Vista Starter' a gömülü olarak gelmişti...

ama Norton 360 sürümünü fabrikadaki bilgisyarlarda incelemiştim ve performansa etkisini görme fırsatım olmuştu, son derece hafifletmişler ve bayağı zararlı tanıyordu (Norton' u pek sevmesem de son 360 sürümü iyi olmuş)... - aradan bayağı zaman geçti ve şimdiki daha da iyi olabilir, son sürümü incelemedim

AMA en hesaplı ve güvenli olarak ben yine de Antivir + Comodo Internet Security + Verification Engine kullanıyorum ve gayet de memnunum, Tavsiyeniz çok iyi ve gayet yerinde...

INTEL PC - NVIDIA VE WINDOWS' U ÇOK SEVİYORUM

selam linux diyorum başka bişi demiyorum

türkçe mi?

symantec diyorum

başka birşey demiyorum

norton mu :D allah bin belasını versin :D

Norton son yıllarda aldığı büyük darbelerden sonra biraz daha kendini düzeltir olmuş fakat ben tercihimi hala Kaspersky Internet Security'den yana kullanıyorum. Ayrıca bir Msn'in bile 55 Mb civarı Ram kullandığı düşünürsek Kaspersky için çok sistem kullanıyor diyenler utansın.

Sayın Editörüm comodo sizce basarılı bir secutiry aracımıdır?

Editör'ün notu:
Firewall'u ziyadesiyle başarılıdır, anti-virüsü ortalamadır. Elbette bu konuda detaylı bilgi için CHIP dergisindeki kapsamlı testleri ve anti-virüs testi makalelerimizi tavsiye ediyoruz.

norton mu allah belanı versin ::D:DD:D diyen arkadaş hakkettende öle
tercihim kaspersky internet security 2010 :d

kasper şuanda 1.836 K ram harcıyo
msn 41,213 K ram

esett diyorumm esetttttt <3

:D dedim o lafıu ne yapayım 2 gb ramli pc im var xp birde Norton IS kurdum bilgsiaayar ses yok :D hosgeldinizi diyor ama masaüstü 15 dk sonra geliyor :D böyle antivirüsede allah bin belasını versin derim :D Kaspersky kullanan herkese Saygılarımı Sunarım

ben norton 360 30 sürümü fakat internette araştırdım ve 3.5 sürümünü bulamadım

Ya bende niye hiç donmuyor? Ben NIS 2010 kullanıyorum Windows 7 üzerinde niye donmuyor söylesenize allah belanını versin diye beddua eden elemanlar? benim pc'de gariplik mi var? saçma sapan konuşup durmayın allah aşkına.

:D dedim o lafıu ne yapayım 2 gb ramli pc im var xp birde Norton IS kurdum bilgsiaayar ses yok :D hosgeldinizi diyor ama masaüstü 15 dk sonra geliyor :D böyle antivirüsede allah bin belasını versin derim :D Kaspersky kullanan herkese Saygılarımı Sunarım

diyen arkadaş hakkettende nortonun bin belasını versin yükledim o neydi len öle.

Ücretsiz ve lisanslı Comodo Internet Security sürüm numarası 3.13.121240.574 dün yayınlandı ve artık her işletim sisteminde sorunsuz çalışıyor.
Programı yazanlar Melih Bey ve Egemen Bey Türk.
İndirip denedim, güvenlik duvarı, antivirüs ve zararlı yazılım kaldırıcı tümü aynı programda ve uyumlu.
Kesinlikle kasmıyor ve antivirüsü test edince diğerlerine göre daha başarılı buldum.
Norton hakkında ise artık kasmadığı söyleniyor ve kabul ediliyor ancak yakalayamadığı için eleştiriler var.
En güzeli kurup denemek.

Sen de yorum yaz