Nostaljik Mac yazılımı tekrar karşımızda

Bir zamanların efsane Macintosh yazılımını şimdi PC'nizde, hem de tarayıcınızda kullanabilirsiniz!

  • Cem Şancı
MacPaint yeniden karşımızda

Bir zamanlar, Macintosh bilgisayarlarda sanat eseri dijital çizimler yaratmak için kullanılan ünlü yazılım MacPaint, yıllar sonra yeniden karşımızda. Bu kez ücretsiz olarak herkesin kullanımına açılan yazılıma tarayıcınızdan ulaşabiliyorsunuz.

Apple'ın Macintosh bilgisayarları ile birlikte sunduğu bu yazılımlar, dönemin grafik sanatçılarının Apple markasına âşık olmasının en büyük nedeniydi. Apple, bu sayede özellikle yaratıcı insanların kullandığı bir marka haline gelerek çok büyük bir sükse yaptı ve muadillerine göre çok daha yüksek ücretle satılan bilgisayarlarını kolayca satmayı başardı.

O zamanlara yetişemeyenler ve yetişip de şimdi MacPaint'i özleyenler, tarayıcı üzerinden Cloudpaint isimli yazılıma ulaşabilirler. MacPaint'in aynısı olan bu yazılım ücretsiz ve internet üzerinden kullanılıyor.

Ancak elbette bu yazılımdan bir Photoshop performansı beklememenizi tavsiye ederiz. Zira MacPaint, bugün alışık olduğumuz yüksek performanslı görüntü işleme yazılımlarının atasının atası pozisyonunda duran bir yazılım. Cloudpaint de nostaljik değeri olan, eski günleri hatırlamak isteyenler için "sevimli" bir hizmetten fazlası değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yıllardır bunu beklıyoduk zaten :D

anılarım canlandı. teşekkürler çipi çip...

apple yaparsa en iyisini yapar :))

Apple anca altına yapar iSheep'in biri saçmalamış...

MacOS birde PC ye kurulabilse kullanıcıları daha çok artar , tabi Hackintosh değil orginal sistem istiyoruz.

Sen de yorum yaz