Note 2'yi daha uzun kullanmak isteyenler için

Galaxy Note 2'nin zaten çok iyi olan pil ömrü, bu ilginç çözümle iki katına çıkıyor!

  • Ertuğrul Süngü
Mugen Power ile sonu gelmez konuşma deneyimi

Günümüzde elimize geçen telefonları birçok farklı açıdan inceliyoruz ama artık durum öyle bir noktaya geldi ki pil ömürlerini eskiden arka planda tuttuğumuz, hatta kimi zaman hesaba bile katmadığımız akıllı telefonlar, artık bu özellikleriyle de listemizdeki kriterlerden birisini oluşturuyorlar.

Son zamanlarda bir gün ve daha kısa kullanıma alıştığımız elektrik açı akıllı telefonlarımız, Galaxy Note II'nin çıkışı ile pil ömrünün istenildiği zaman uzatılabileceği konusunda içimize su serpmişti. Şimdiyse Mugen Power isimli bir firma, Samsung'un enerji canavarı modelinin pil ömrünü daha da uzatmayı hedefliyor. Cihazın üzerinde bulunan 3,100mAh'lik pil yerine, iki katı gücünde olan 6,400mAh pil, gerçek anlamda uzun süre telefon kullanımı vaat ediyor. Pek tabi kapasitesinin iki kat fazla olması, onu normalden daha kalın bir hale getiriyor. Çünkü bu pil için özel bir de arka kapak kullanılıyor. Arka kapakta bulunan destek ise, daha rahat kullanıma imkan veriyor ve bir nevi stand görevi görüyor.

Tüm Galaxy Note II'lerle uyumlu çalıştığı belirtilen ürünün, 21 Aralık itibariyle Amerikan pazarına giriş yapacak. Ön siparişler ise şimdiden açık ve 106 dolar veren herkesin beğenisine sunulmuş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

3100 mah lik pilin dolması zaten 2 saati bulurken 2 katı için telefonu tüm gün prizde bırakıp 2 gün kullanmaya uygun hale mi getireceğiz?

@03 Ara 2012 18:51 Normalde bir gece yatmadan once koyarim ve olur biter sabah alirim iki gun kullanirim. Bilemem belki siz hic uyumuyorsunuz belki :)

Ekran 4.5- 5 inç olsun, full hd olsun, 200-250 ppi yetmez 350-400 ppi olsun, 2 yetmez 4 çekirdek olsun, 1 gb ram yetmez 2 gb olsun, 3g yetmez 4g olsun, 8gb yetmez 32 gb kapasite olsun, 1 cm çok kalin 0.5 cm olsun.... Bataryalar ne yapsin kardesim.

HELAL BE! PEK YAKINDA ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM, ARTIK DÜŞÜNCE AŞAMASINDA KALMAMALIYIM, ALMALIYIM ;)

İhtiyaç olur takılır kullanılır ama telefonun tasarımını etkileyen, kabalaştıran birşeyinde sürekli kullanılacağını zannetmiyorum.

Tüh Alamyıcıaz 21 Aralıkta :(

gereksiz, ucuz ve boş işler....

106 dolar fazla değil mi sanki 40-50 dolar ideal bir fiyat gibi

o pili takar telefonu da takoz niyetine kullanırız artık. şu nükleer piller çıksa da pil derdi diye birşey kalmasa.

Telefonum takoz gibi olacak, ve 106 dolar vereceğim. Kimse kusura bakmasın her gün şarj etmeyi göze alırım ama bunu... I I

Ben şahsen telefonun görünüm ve klasik oluşuna özen gösteririm, saçma sapan eklerle telefonun görünümünü bozmam. Şarjımı az gidiyo, üreten kişi zihin özürlü değil ya 3100 mAH yükseltmesi yeterli işte.

yedek pil alırım kesin çözüm görüntüyü de bozmam

gece koyup sabah almak işi çok mantıklı 2 gün sınırsız kullanılır akşam da sarja konur sabah alınır hem gece kullanmazsak ısınma derdi de olmaz muhteşem

alın bir yedek pil, değiştererek kullnın ben öyle yaptım sorun kalmadı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play