Notebook'lara çok özel bir ses sistemi

Asus, notebook'lara çok ses getirecek iki yeni dizüstü hoparlör setini kullanıcılarına tanıttı.

Artık masaüstü bilgisayarlar ile dizüstü bilgisayarlar arasında eskiden olduğu kadar derin bir uçurum bulunmuyor. Hatta en yeni ve sistem canavarı oyunları oynamak isteyen kullanıcılar dahi, bilgisayar alırken seçimlerini üst model laptoplardan yana yapabiliyor.

Masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak taşınabilir bir yapıda olan laptopların tek sıkıntısı ise ses sistemi denilebilir. Masaüstü sistemlere göre çok da üstün ses kalitesi vaat etmeyen ve kullanıcıları taşınabilir bilgisayar olmalarına rağmen hoparlör ihtiyacı nedeniyle kablo karmaşasının içine iten laptoplar, bu nedenle kullanıcılar için bazı zamanlar sıkıntı verici olmuyor değil.

Ancak Asus'un geliştirdiği yeni notebook hoparlör takımı, laptopların bu yöndeki problemlerini tamamen ortadan kaldıracakmış gibi görünüyor. uBoom ve uBoom Q isimli iki farklı dizüstü hoparlör sistemiyle kullanıcılarının karşısına çıkan Asus, laptop kullanıcılarına gittikleri her yerde üstün ses kalitesinden faydalanabilmelerine imkan veriyor. USB 2.0 ile bilgisayarlara bağlanan ve güç ihtiyacını USB arabirimi üzerinden sağlayan uBoom Q, böylece hoparlörlerin adaptör ihtiyacını ve taşınabilirliği sekteye uğratan kablo karmaşasını da tamamen ortadan kaldırıyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

rabet edilen bir ürün olucagını hiç sanmıyorum

cok takoz duruyor zaten evde 5+1 i baglıyorum dısardada kendı hoparolrlerı yeter dısarda bıde onumu yanımda tasıyacam zaten onunla beraber tasısam hem kro derler hemde zaten az giden sarj artık 1 saat dayanmaz

Laptoplarla masaustu pc ler arasinda hic fark yokmus gibi anlatilmis :)
ben kisaca farki soyle belirteyim hiz canavari bir laptopa vereceginiz paraya
alabileceginiz masaustu pc+masa+ses sistemi+artan para
aradaki milyarciklari ifade etmeye yeter sanirim :)

Boom boom pow... :)

Alienware laptoplar su anda desktoplari bile sollayacak durumda

Çok kaba duruyor gerçekten. Üretici olsam, güçlü bir noteebook cooler'a adapte ederdim mesela 2 + 2 watt hoparlör + 10 watt subwoofer gibi.
Asus, Logitech ya da Creative böyle bir ürün çıkarsa çok satar eminim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir