nScreen i91: Hepsi-bir-arada PC'lere yeni üye

Kasasız, fazla yer kaplamayan, şık bir PC'ye ne dersiniz? İşte tüm bunları sağlayan nScreen i91...

  • Halil Mollaoğlu
BenQ nScreen i91: Şık bir hepsi-bir-arada PC
nScreen i91: Büyük açma/kapama tuşu aynı zamanda ses ayarı da yapıyor.

BenQ da hepsi-bir-arada PC'ler pazarına giriş yapıyor. nScreen i91 özellikle siyah-beyaz tasarımı ile ilgi çekmeyi başarıyor.

İşlemci olarak BenQ uluslar arası trende karşı gelerek AMD kullanıyor: nScreen'in anakartının üzerinde AMD Sempron 210U çalışıyor. Kısa bir süre önce duyurulan işlemci 1,6 GHz hızında çalışıyor ve 1 GB RAM ile takviye ediliyor. Sabit disk 160 GB büyüklüğünde, bir webcam, WLAN ve kart okuyucu bu paketi eksiksiz hale getiriyor.

nScreen i91'in 18,5 inçlik bir ekranı var, i221 ismi altında 21 inçlik bir model de kısa bir süre içerisinde çıkarılacak. Şu an için bu PC sadece Japonya ve Avustralya'da yaklaşık 510 dolara satışa sunuluyor. Avrupa'ya bir çıkış tarihi henüz belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

gerçekten kalabalıktan kurtulmuş oluruz :) fiyatta normal

Japonya ve Avusturalya'da 510 dolarsa, Türkiye'ye gibi üçüncü, dördüncü ve hatta beşinci dünya ülkelerine girdiğinde öyle sanıyorum ki 5100 dolara çıkar fiyatı.

İnca getirecekti bir ara böyle birşeyi Çinden.

ekran kartı haricinde atx kasada başka yer kaplayan varmı? benim bildigim yok hatta 2 kar yeri kaplayan ekran kartları var eskiden ses kartı vardı şimdi nerdeyse 7+1 ler standar oldu gene lan kartları vardı şimdi nerdeyse millet 2 tane rj 45 koymaya başladılar bana eklanacak pek bişi kalmadı zaten bu yüzden laptoplar cok pirim yapmaya başladılar

hiçbiri masaüstü keyfini ve gücünü veremez

masaüstü fiyatına mac işte.

ram 2gb olsa ve işlemci çift çekirdek (en az) 2.5ghz olsa bence daha iyi olurdu.Zaten artık minimum bu olmalı bence.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play