Nubia X Çerçeve Sorununu İki Ekranla Çözdü

İki ekran ve iki parmak izi tarayıcısı taşıyan Nubia X resmi olarak tanıtıldı! İşte sundukları.

Nubia X Çerçeve Sorununu İki Ekranla Çözdü

Telefon üreticilerinin ekranın etrafını saran çerçeveyle savaştığı bir dönemden geçiyoruz. Kızaklı tasarım gibi girişimlerle karşımıza çıkan bu çalışmaların çerçeveyi tamamen yok edip etmeyeceğini bilmiyoruz ancak Nubia, diğer üreticilerden farklı bir şey deniyor: Telefonun iki tarafına da ekran koymak.

Nubia X ekran çerçevesini olabildiğince küçültüyor ve 6,26 inç'lik, 1080p çözünürlüklü ön yüzünde, diğer modern telefonlara benzer bir görünüm sergiliyor. Ekranı bu kadar geniş tuttuğunuzda doğal olarak kameraya yer kalmıyor. Firma bu sorunu, telefonun arkasına 720p çözünürlüklü bir ekran koyarak çözme yoluna gitmiş. Böylece arka kamerayla selfie çekebiliyorsunuz.

Arka ekran elbette sadece selfie çekmeye yaramıyor, sanatsal çalışmalarınızı sergilediğiniz sürekli açık duran bir ekran olarak da kullanılabiliyor. Bu ekran, oyunlarda iki ayrı ekran düğmesi gibi de kullanılabiliyor. Telefonun kenarlarına baktığınızda fark edeceğiniz girintiler ise parmağınızı kullanarak kilidi açmanızı sağlıyor. Nubia bu iş için iki ayrı parmak izi tarayıcısı kullanıyor.

Snapdragon 845 yonga setini kullanan telefon, 6GB veya 8GB RAM ile geliyor. Dahili depolama olarak 64GB, 128GB ve 256GB seçenekleriniz bulunuyor. 24MP ve 16MP kameralara sahip olan cihazın 3.800mAh gücünde bir pili var. Şarj ve veri aktarımı, USB Type-C portundan yapılıyor.

6GB RAM, 64GB dahili depolamaya sahip modelin fiyatı yaklaşık 479 dolara denk geliyor. 8GB RAM ve 128GB dahili depolama sunan model ise 520 dolar. Bu yaklaşık fiyatlar, sadece Çin'de yaşayanlar için geçerli. Telefonun Asya'dan dışarı çıkmama ihtimali yüksek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

en az 5500 mAh pil gerek çift ekranlı telefona 3800 mAh pille günü bile çıkarmaz bence

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play