"Numaranızı değiştirmeden Google'a geçin!"

Yoksa cep telefonu servis sağlayıcıları zor günler mi bekliyor? İşte Google Voice'ta son gelişmeler!

  • Ali Güngör
Google Voice'ta numara özgürlüğü
Google'ın telefon hizmeti gelişerek yoluna devam ediyor

Google Voice hakkında daha önce pek çok haber yaptık: Google Voice ile telefon endişesi yok!, Google'a dost kazığı..., Google CEO'su Apple'dan neden ayrıldı?, Google: Dost kazığına sert yanıt! şimdi bütün bu gelişmelerin üzerine, Google Voice'un gerçekten yaygınlaşmasını sağlayabilecek bir yenilikle karşı karşıyayız.

Google, kullanıcıların mevcut telefon numaraları üzerinden kullanabileceği, ucuz telefon görüşmesi sunan bir hizmetini halka tanıttı. Bu büyük yenilik kullanıcıları özel numara alma derdinden kurtarıyor ve mevcut numaralarını korumalarını sağlıyor.

Google Voice daha önce kısıtlı sayıda kullanıcıya dağıtılan özel telefon numaraları ile kullanılabiliyordu. Google, hizmeti kullanan sayısını açıklamamakla birlikte rakamlardan memnun olduğunu dile getirmişti.

Bu yeni özellik, Google Voice'un ulaştığı kitleyi büyük ölçüde genişletebilir. Ayrı bir telefon numarası olmaksızın, kullanıcılar Google'ın hizmetini daha ucuza konuşmak için yeğleyebilir. Google, kendi altyapısını ve interneti kullanarak, özellikle uluslar arası konuşmaları çok daha ucuz hale getiriyor.

Google Voice kullanıcılarının cevaplamadığı aramalar özel bir Google Voice posta kutusunda tutulacak. Bu özellik telefon servis sağlayıcılarının sesli mesaj kutusu hizmetini es geçiyor ve pek çok avantaja sahip. Sınırsız depolama, metin dökümü ve sesli e-posta hizmeti bu avantajlar arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Türkiyede başladımı bu hizmet.

GSM operatörlerinin sonu yakın bence. Aynı petrol şirketlerine benzetiyorum bu olayı. Gün gelir başka bir enerji kaynağına geçeriz, petrol şirketleri yok olur. Aynısı GSM operatörleri için de geçerli olur böyle hizmetler yaygınlaşırsa.

Hayır, sadece Amerika'da var bu hizmet. Ve gelecekte diğer ülkelere de verileceği yönünde herhangi bri ipucu yok.

Telokom bu yoldan gitmeye çalışıyor.

Google lütfen Türkiyeye gelsin ve en kısa sürede bu telekomu bitirsin!

Bizde devlet bir yolunu bulur bunu kullanmaya kalkanları bir şekilde vergiye bağlamanın yoluna bakar yapamıyorsa You Tube gibi yasaklar.Yolunan kazları elinden kaçırmak isterler mi hiç.Bu, ne yazık ki bizim acı gerçeğimiz.

bunu kullanmak için internet gerekir

skype gibi internet oldugu yerde telefon hizmetinden yararlanırsınız

:) gsm internet altyapısı kullanarak google telefon hizmeti kullanır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play