Nvidia bu kez zarar etti!

Nvidia bu yılın ikinci çeyreği için geçerli ticari rakamlarını açıkladı. Sonuç tek kelimeyle hüsran.

Nvidia 121 milyon dolar zarar etti
Nvidia: Kötü sayılar.

Ekran kartı üreticisi Nvidia ikinci çeyrek içerisinde 120,9 milyon dolar zarar etti. Firma önceki sene aynı zaman dilimi içerisinde 172,7 milyon kâr elde etmişti.

Firmanın açıkladığına göre ciro yüzde 4,5 oranında düşerek 892,7 milyon dolara gerilerdi. Nvidia nisan başlangıcında 200 milyon dolara mal olan ürün geri çağırma sürecini başlattı. Firma şefi Jen-Hsun Huang şöyle diyor: "Masaüstü PC pazarı beklediğimizde daha kötü bir şekilde ilerledi. Fiyat hesaplamalarını yanlış yapmamız da masaüstü-GPU piyasamızı baskı altına soktu."

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

ATİ HD4800 ve x2 Serisi Tabikide , Tamamen Kendi Düşüncem Tabi..

ATİ bu sene anormal derecede atağa kaltı. AMD ile birleşmesi çok iyi oldu bence ancak kötü olan ise AMD ATİ ekran kartlarına destek verirken işlemcileri biraz duraksadı. hadi bakalım işlemcilerindede böyle güzel çıkışlar yakala AMD ATİ

yazık yenimi anlamıslar hemen ceo yu gorevden alalım :) millette yıllarca sattıkları kazık kartların acısını cekiyorlar

NDIVIA bence iyi bir marka olmasına rağmen niye bu kadar batması beni biraz üzdü.

Ati bitti ne atisinden bahsediyorsunuz hala

ati para kaybediyor, nvidia para kaybediyor, kullanıcıların upgrade yapmaktan parası kalmadı, intel zaten inside... bunca çaba, hep beraber zarara girmek için midir? ;)

intel de sahneye çıkarsa fiyatları iyice düşürecekler . . .

Ati bitmişmiş.. arkadaş sen ne zaman ne oldun da bu kadar emin konuşuyorsun, bu piyasadaki yetkin düzeyin ve çalışma süren nedir?
sahibi belirsiz böyle bir iddialı yorumunu kim önemser sence?
medya gazı ve manşetler mi şişirdi seni bu kadar? hepsi bu rekabetten kaybettiğine göre senin favorin nedir? s3?, hercules? trident?, sis?, matrox? ya da 3dfxin yeniden hortlamasını mı bekliyorsun? :))

nvıdia tekellik yapıyor çoğu oyunlarda dikkat ederseniz hep nvıdıa reklamı yapılıyor oyunlarda aşağı yukarı nvıdıa ya göre ayarlanıyor nvıdıa bastırıyor parayı oyun şirketlerine oyunlarda daha sonra nvıdıa destekleyen ekran kartla daha iyi oynanıyor şu var ati bu sıralar sıkıştırdı nvıdıa yı

ati para kaybediyor, nvidia para kaybediyor, kullanıcıların upgrade yapmaktan parası kalmadı, intel zaten inside... bunca çaba, hep beraber zarara girmek için midir? ;)

Süper yorum ... :)

En dandik yorum da "Ati bitti ne atisinden bahsediyorsunuz hala" bunu söyleyene âit.

bence o kadar güzel bir marka değil ati olsun nvidia olsun.intel in bunlara rakip olmasını isterdim.o zaman görün bakın piyasa nasıl kızışıyo.ne ati nede nvidia kazzıklayamaz tüketiciyi çok pahalı satıyolar ürünlerini

Helal olsun Nvidia'ya. O kadar fahiş fiyatla ürün satmalarına rağmen hala zarar ediyolar:)

daha önceleri kardan kar ediyordu iyi oldu ati sıkıştırdı onu köşeye sıkışsın biraz da ucuz ekran kartları ve kaliteli alalım

Atinin ilerleyişi güzel ama Nvidia piyasadan çekilirse biz tüketicilerin hali nice olur.Rekabetin olmadığı piyasa bizim cebimizi boşaltır.ATI kullanıyorum ve boyle giderse de hep ATI kullanıcam.Buna ragmen Nvidianın piyasadan çekilmesini istemem bir rekabet olsun bize yarasın ;)

nvidia zarar ediyor, amd zarar ediyor, peki kim kazanıyor bunca parayı bunlardan başka ekran çipi üreten yokki

piyasada ati&nvidia var.ikiside bir şekilde satıyor.nvidia demişki zarar ediyoz.bence bu haber yalan kokuyor.ati kullanıyom ama pişmanım.

Ati Gayet güzel Nvidia Kullaniyodum Ama Bu Ay Ati kullanmaya Başladım Vede Ati Kullanmaya Devam Ede bilirim.

Arkadaşlar bir okuyum lütfen.
nVidia 200 Milyon dolara mal olan bir ürün geri çağırma süreci yaşamış.
Bununla birlikte 170M dolar zarara giriyor.

Piyasada olan ürülerinde böyle bir hatası olmasa idi. 30M dolar karda olacaktı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir