Nvidia bu modelin overclok'unu kapadı

Donanım devi, overclock meraklılarını çok üzecek bir açıklamaya imza attı!

  • Cem Şancı
Nvidia GTX 900M kartların overclock'unu kapattı

Nvidia, GeForce marka yüksek seviye oyun laptop'larında kullandığı GTX 900M ekran kartlarının overclock özelliğini yeni bir güncelleme ile kapattı. 

Kartların overclock nedeniyle yanması ve laptopların sadece pahalı bir plastik parçasına dönüşmesi nedeniyle önlem alan Nvidia, overclock yapmanın ancak GeForce R347 GPU'sundan önceki versiyonlarda mümkün olabileceğini, yeni kartlarda ise overclocuk'un kapatıldığını açıkladı.

Elbette, sorun sadece GeForce markalı oyun laptoplarıyla sınırlı kalmayabilir. Eğer laptopunuzda, GTX 900M model bir ekran kartı bulunuyorsa, kartınızı yakmamak için overclock yapmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bu kartların kolay yandığına kanıt...

@16 Şub 2015 11:02 laptop diyor.okuman yokmu.

bu overclock merakı pek çok sistemin zamanla geri dönülmez hatalar vermesine sebep olmakta.. işi bilen bilmeyen herkese OC yaparak performans artırma çabasında ama bilmedikleri şu bunun bir makul sınırı var...işlemci frekansınızın yüzde 15 inden fazla frekans artırmayın dostlar

Alternatifi olmamasi boyle sacmaliklara katlanmak zorunda birakiyor , amdnin hem mobil hem hem masaustu hemde islemci konusunda elinin dahada guclenmesini bekliyorum

@16 Şub 2015 11:03 daha çok beklersin...

nvidia demekki chipsetine güvenmiyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play