Nvidia GT300, yeni Radeon'u dövebilecek mi?

GT300 neler sunacak?: Nvidia'nın yeni grafik canavarı ile ilgili taze bilgiler ortaya çıkıyor...

Nvidia GT300, yeni Radeon'u dövebilecek mi?
Nvidia GT300: Yeni GPU'ların rakipten daha hızlı olduğu iddia ediliyor.

Nvidia yeni nesil Geforce grafik yongası GT300'ün performansı hakkında açıklama yaptı. Açıklamalara göre firma, ATI'nin bir sonraki Radeon'unu performans konusunda yeneceğine kesin gözüyle bakıyor. Fudzilla'ya göre bu izlenimi diğer bağımsız kaynaklar da doğruladı.

GT300'ün diğer detayları hakkında neredeyse hiçbir bilgi yok. Yonganın hiçbir selefi baz almayan, tamamen yeni bir gelişim olduğu kesinleşmiş durumda. Böylece GT300'ün sadece 45-nm ile üretilmiş ve içine DirectX 11 komut setleri eklenmiş bir GT200b olduğuna dair yapılan dedikodular asılsız hale geldi. Yeni yonganın kasımın sonunda çıkacağı düşünülüyor. Bunun dışında tüm firma içi kaynakların GPU geliştirme sürecinin kötü geçtiğini ve Nvidia'nın çalışan birimler üretmekte zorlandığını daha önceden de bildirmiştik.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

ezik nvidianın ezik kartları

ezemez ezsede kart 700 liradan aşşağı olmaz:D

yenebılır ama yanı 1000 dolarada ekran kartı olmaz yawww ınsaf:S

5870 ati 4870x2le aynı performansı veriyor.
gt300 ati 5870x2 den çokdaha güçlü olacak ve noktayı dual gt300le koyacak tabi tmsc üretmeyi başarırsa atide tmsc ye ürettiriyor.

ezemez ezsede kart 700 liradan aşşağı olmaz:D

---------------------------------------------------
atinin 5870 şuan 399euro dan satışa girdi yurt dışında daha hızlı olan birkarta aynı fiyata girerse güzel olur.

ha gayret hadi piyasaya rakip lazim.

Döver döver ama rüyasında

Bana göre her firmanın insanların aklında oluşturduğu bir yer var. Şimdi Nvidia yeni bir gelişim yapıp da onu diğer modellere göre ucuza satarsa açık olarak ben almam. Başta belirttiğim gib ayrıca firmanın görüşü sarsılmış olur. Ati ise fiyat/performans oranı daha iyi kartlar üreterek kendine yer oluşturdu.

bu nebçin başlık ya street fighter mı oynatıyoruz kartlara :D

Her türlü ezecektir. Zaten elinde CUDA, PsyX gibi kozları var her türlü üstesinden gelir. Zaten artık kim ne alacağını biliyor. Ekran kartı konusundan ATI alan halinden hem memnun hem de değil. Nvidia alan ise her türlü memnun, tabiki alacak parayı bulursa.

Her türlü ezecektir. Zaten elinde CUDA, PsyX gibi kozları var her türlü üstesinden gelir. Zaten artık kim ne alacağını biliyor. Ekran kartı konusundan ATI alan halinden hem memnun hem de değil. Nvidia alan ise her türlü memnun, tabiki alacak parayı bulursa.
---------------------------------------------
Stereo 3D Vision unutmayalım hangi ati de 3d masaüstü ve oyun keyfi var.

Açık ara fark atmayı düşünüyorsa hayal kuruyorlar,belki benchmark testlerinde 5-10 puan oynama yapar.5-10puan fark içinde boşa para vermek yerine Sapphire+ATI teknolojisiyle üretilmiş bir kartı tercih ederim.

geçer belki performans olarak ama fiyat olarak pek bir şey sunmaz malum bu nvıdıa fiyatlar yüksek olur.

ati sürücü konusunda rezalet

Bence nvidia şu anda farklı bir gelişim süreci uyguluyo.Daha fazla performans için farklı gpu üretimi cuda ve psyx sadece işin + sı.

dovmekmi? pataklayacak...

physx + oyunlardaki performans + dx11
5800 serisini çok kolay aşacak gibi.
nvidia bendini çiğneyip aşıyor.

" CHIP Online Ziyaretçisi 18 Eyl 2009 15:08 "
" ezik nvidianın ezik kartları "

İşte hemen hemen her nvidia haberinde bu yorumu yazmaya üşenmeyen, aklınca ati kullandığı için rakip firmayı küçük düşürdüğünü sanan bir arkadaşımız. Sen böyle devam et, kesin Ati ya da İntel sana bir maaş bağlar, aynı zamanda nvidia'nın satışları da % 30 azalır. Ati için ölmeli ati o zaman ati. Şu baştan savma nvidia ve intel aleyhine yapılan yorumlar beni kahrediyor. Neymiş, ati olmasa nvidia biza 100 trilyona satacakmış, e nvidia olmasa Ati size bedava mı verecek sanıyorsunuz, 200$ a aldığınız kart yine 200 mü olacak sanıyorsunuz, bu mu rekabetten anladığınız şey, her nvidia haberinde aynı yorumlar...

dövecektir heralde.

performansı kötüde olsa iyide olsa donanım dünyasına yeni bir renk getiriyor dolayısıyla daha fazla rekabet daha fazla yenilik ve daha ucuz ürünler gelecektir. son kullanıcıya hayırlı olsun

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir