Nvidia GTX 1080 Ti İçin Geri Sayım Başladı!

Rakibi AMD'nin bir adım bile gerisinde kalmak istemeyen Nvidia, GeForce GTX 1080 Ti için en büyük ipucunu verdi!

Nvidia GTX 1080 Ti İçin Geri Sayım Başladı!

Nvidia, AMD'nin Ryzen işlemcisi ve Vega grafik kartına sahne ışığını kaptırmayı düşünmüyor. AMD'nin Ryzen işlemcisi ile ilgili fiyat ve performans bilgileri yayınlandığı gün, GeForce.com karşılık olarak GeForce websitesi ana sayfasında geri sayım etkinliği başlattı.

Ana sayfaya biraz bakınca, Nvidia'nın 28 Şubat'ta muhtemelen çok beklenen GeForce GTX 1080 Ti'yi ortaya çıkaracağını düşünüyoruz. Geri sayımda, "It's Almost Time" yazıyor. Ti harfleri özellikle vurgulanmış.

Görünüşe bakılırsa Nvidia, GDC'ye (Oyun Geliştiricileri Konferansı) büyük silahlarıyla geliyor. Bir çok kişi GeForce GTX 1080 Ti'nin, Pascal GPU-temelli Titan X'in kırpılmış bir versiyonu olmasını beklerken, bazı söylentilere göreyse, Nvidia'nın üst-uç Ti modelinin önceki Titan'ı yerinden ettiği GTX 780 Ti durumunun bir tekrarını görme ihtimalimiz var. Yalnız Titan X'in en sistem gereksinimi yüksek oyunları 4K'da bile kaldırabilen bir canavar olduğunu düşününce, bu olasılık kulağa düşük geliyor.

Tüm bunlardan emin olmak için 28 Şubat'ı beklememiz gerekecek.

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

İntelde Nvidia da tırstığına göre AMD gerçekten güçlü geliyor galiba! Hemde iki kulvarda birden!...

@24 Şubat 2017 12:25 Sağlam bir duyum almışlar ki İntel bile Kabylake için yeni işlemciler çıkardı hemen ve daha da başka versiyonlarını açıklamaya başladı.

Dünyaya atom bombası atılıyor desenize

Vega mimarisi 1080 Ti serisini geride bırakıbilir diye düşünüyorum. Üstelik AMD fiyatı , Nvidia ya göre daha alt ta tutacaktır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir