Nvidia Hybrid SLI yine ertelendi

Nvidia'nın Hybrit SLI teknolojisi bir kez daha erteledi. Bakalım bu teknolojiyi hangi ay göreceğiz?

  • Ongun Batuhan Altan
Nvidia Hybrid SLI yine ertelendi

Nvidia'nın piyasaya sunmaya hazırlandığı Hybrid SLI teknolojisi, firmadan gelen açıklamayla Mayıs ayına ertelendiği bildirildi.

Dahili ekran kartıyla harici ekran kartını paralel çalıştırmaya imkan tanıyan Hybrit teknolojisi Amd ve Nvidia tarafından uzunca bir süredir üzerinde durdukları bir konuydu. Zira paralel çalışmasının getirdiği avantajla oyunlarda yüksek performans sunarken, fazla güç gerektirmeyen uygulamalarda da harici ekran kartı kapatılarak güç tüketimi düşürülmesini sağlıyor.

Hybrid teknolojisi konusunda erken davranan AMD ürünlerini çoktan piyasaya sunmuş bulunuyor. RS780 çip setiyle sunduğu dahili ekran kartı kendi alanının en hızlısı ve pasif soğutmayla yetinebiliyor.

Nvidia'da ise durum şu sıralar baya karışık. İlk önce ürettiği çipler aşırı ısınması yüzünden daha önce ertelemeye gitmişti. Isınma sorununun yanında da bazı sürücü sorunları gündeme gelmişti

Ayrıca Nvidia'da Hybrid teknolojisinin etkin olabilmesi için bilgisayarın her seferinde yeniden başlatılması gerekirken AMD'nin sunduğu çözümde böyle bir gereksinim bulunmuyor. Nvidia'nın bu konu üzerinde de yoğunlaşması bekleniyor.

Nvidia erteleme nedeni hakkında açıklamada bulunmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

nVidia hep geride. Ustelik hem daha pahali hemde daha az performans sagliyor. Fazla guc tuketmesini saymiyorum bile.

ahh nvidia ne oldu sana böyle
3dfx in bedduası mı tutuyor yoksa.
şimid keşke 3dfx hayatta olsaydı da bu iki firmaya kök söktürseydi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play