Nvidia isim değişikliğine gidiyor

Nvidia sürücülerinde kullandığı Forceware ibaresini kaldırma kararı aldı. Yen isim ne olacak?

  • Ongun Batuhan Altan
Nvidia isim değişikliğine gidiyor

Nvidia sürücülerin başındaki Forceware ifadesi kalkıyor. 2003 yılından beri sürücü isimlerinin başında Forceware ibaresini kullanan Nvidia bundan vazgeçme kararı aldı.

Çıkan en son çıkan 174 sürüm numarasına sahip sürücülerde "GeForce Release 174" ismiyle sitede yayınlayara Nvidia, Forceware yerine GeForce ifadesi kullanılmaya resmen başladı.

Nvidia isim değişikliği hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Gigatek
( 0312 ) 431 42 95

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bunalıma giren kadınların saçını boyatarak teselli araması gibi büyük firmalar da krize girdiklerinde öncelikle isim oyunlarına girişip moral düzeltmeye çalışır. borland-inspire-borlandda olduğu gibi.

"bunalıma giren kadınların saçını boyatarak teselli araması gibi büyük firmalar da krize girdiklerinde öncelikle isim oyunlarına girişip moral düzeltmeye çalışır. borland-inspire-borlandda olduğu gibi."

aynen öle ati nvidiayı fazla sıkıştırmaya başladı

İsim değişikliği performans olarak hiçbirşeyi değiştirmez demek ki önemsiz değişiklikler yaparak günü kurtabileceklerini sanıyorlar...

ATI; nVIDIA'yi sıkıştırmaya dursun nvidia'nın orta segmentleriyle bile yarışamıyor lğtfen takip edip yorum yapalım. Ati'ın son dönemde nVidia ataklarına karşılık veremediği çok açık..

Bence atinin amd catıs altına girmesiyle nvidia gibi sabit basarımlar degil isin teknik detayınn ilgilendirmedigi bizler icin daha iyi kartlar cıkacaktır ben kendi adıma amd ve atinin kara gun dostuyum iyi gunundede kotu gunundede beraberiz :) ve ben yine kendi adıma amd nin adımlarının daha agresif olduguna inanıyorum amd o yuzden yaptımı iyisini yapıyor yapamadımı bir sure yerinde emekliyor

High end kartların performansı aslında firmalar için en önemsiz kriterdir. Bu kartlar zaten çok uçta yer aldıkları için fiyatları da gerçek değerlerinde n çok daha yüksetir. Firmalar için para kazandıkları segment orta segmen olan fiyat / performans segmentidir. ATI daima bu alanda önde oldu. AMD çatısı altında üretecekleri GPU içeren CPU'lar ile pazar payından nvidia 'yı temelli silme ihtimalleri bile var. Gerçi kulalnıcı olarak ben piyasada ne kadar çok firma olursa o kadar ucuz kart alacağımızı düşünüyorum. Ö yüzden hiçbirinin batması işime gelmez. Rekabet, rekabet, rekabet..........

Sen de yorum yaz