Nvidia yeni 800M GPU'larını tanıttı!

Nvidia'nın yeni mobil canavarı GeForce 800M, özellikle oyuncuları çok memnun edecek!

GeForce ShadowPlay ve fazlası...

GeForce ShadowPlay ve fazlası...

Diğer yandan GeForce ShadowPlay özelliğini de bu kapsamda dizüstü bilgisayarlara getiren Nvidia, oyun içinde kaliteli görüntüler almanızı ve oyun içindeki performansınızı anlık olarak Twitch.TV'de yayınlamanızı sağlıyor. Gölge Modu, Manuel Mod ve Gölge + Manuel birleşik mod olarak çalışan ShadowPlay, böylece oyun deneyimini daha keyifli hale getiriyor. Nvidia'nın diğer bir teknolojisi olan GameStream ise Nvidia Shield oyun konsolu sahiplerine büyük avantajlar getiriyor. PC oyunlarını Wi-Fi üzerinden Nvidia Shield üzerinden oynanmasını sağlayan GameStream, şimdi dizüstü bilgisayar kullanıcılarına da hitap ediyor.

Mart sonu itibari ile...

Nvidia'nın bu özellikleri yalnızca 800M GPU sahiplerine değil, mevcut GeForce'lu dizüstü bilgisayar kullanıcılarına sunduğunu da belirtelim. Mart ayının sonunda GeForce grafik işlemcili dizüstü bilgisayar sahipleri GeForce Experience yazılımlarını güncelleyerek bu özellikleri dizüstü bilgisayarlarında kullanabilecekler. Ancak bu noktada ShadowPlay ve GameStream teknolojilerinin GTX 700M, GTX 680M, 675MX, 670MX ve GTX 660M GPU'ları tarafından desteklendiğini de söyleyelim.

Nvidia'nın yeni nesil GPU'larını önemli bilgisayar markalarıyla birlikte görebileceğiz. Bunlar arasında ince ve hafif modeller olarak Gigabyte P35R, Lenovo Y50, MSI GS 60, MSI GS 70 ve Razer Blade dikkat çekiyor. Güçlü modeller arasında ise Alienware 17, Asus G750JZ, MSI GT 70 ve MSI GT 60 modelleri bulunuyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sonunda gtx660m kullanıcısı olarak beklediğim bir şey. :)

İyi de yakında DirectX 12 çıkıyor bunlar desteklemiyecek mi yani ???

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
GeForce ShadowPlay ve fazlası...
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir