Nvidia'nın Tegra'sı ortaya çıktı

Nvidia'nın çok işlevli mobil grafik yongası Tegra nihayet ortaya çıktı. Yonga neleri değiştirecek?

  • Halil Mollaoğlu
Nvidia, Android'e has grafik yongasını tanıttı
Nvidia: Android cep telefonları için Tegra yongası.

Yonga üreticisi Nvidia Mobile World Congress etkinliğinde yeni Tegra serisini tanıttı. Modüller öncelikli olarak Google Android yüklü cep telefonlarıyla beraber çalışacak, fakat Microsoft'un mobil işletim sistemiyle de anlaşabilecek.

Nvidia'ya göre Tegra yongalar cep telefonlarının Full-HD video oynatımı gibi işlerde daha fazla grafik kalitesi ve multimedya performansı sunmasını sağlayacak. WLAN ve 3G kablosuz yönetim de yongaya entegre edilmiş. Bunların dışında Web 2.0 uygulamaları bu yüksek performanslı yongadan faydalanabilecek ve optimize edilmiş gösterim ve ses kalitesi sunacak. Birçok işe yarayacak olan yonganın düşük miktarda güç tüketeceği de söyleniyor. 2009'un ikinci çeyreğinde işlemci-yongaları multimedya cep telefonu üreten firmalara 99 dolar karşılığında satılacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yuh!!! 99 dolara mı?! Saçmalıyor galiba Nvidia. Üreticiye o fiyata satılırsa üretici de fiyata 200 dolar ekler. Tırnak kadar çipi de 100 dolara satıyorlar utanmadan.

Peki teknik özellikleri falan?

nvidia beş para etmez

nvidia beş para etmez

sırf bu yonga 99 dolar ise full hd filmleri cep telefonlarında izleyebilmek için tuzlu bi miktar ödememiz gerekecek nvidia bunu hep yapıyor alıştık artık

Bu markanın adı nvidia değil N iyi yoluyo olmalıydı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play