Nvidia'nın yeni mobil canavarları tanıtıldı!

Nvidia bu yeni çipleriyle mobil oyun dünyasına çağ atlatacak! İşte Nvidia'nın son bombaları

  • Gökay Özbudak

Nvidia, mobil işlemci piyasasına grdikten sonra firmanın ekran kartları haberleri azalmaya başlamıştı. Ancak Nvidia'nın iki yeni mobil grafik işlemcisini tanıtmasıyla gözler yeniden firmaya döndü.

Tanıtılan dizüstü bilgisayar tabanlı iki yeni grafik işlemcisi; GTX 580M ve GTX 570M. Nvidia'nın sitesinde yazanlara göre GT 580M'in 384 CUDA çekirdeği, 1240 MHz işlemci hızı, ve 2 GDDR5 RAM'i bulunuyor. Ayrıca Radeon HD 6970M mobil grafik çipinden yedi kat daha hızlı olduğunun da altı çizilmiş. GTX580M şu an oyun canavarı bilgisayarlar yapan Alienware'in M18X dizüstü bilgisayarı için seçilebiliyor.

Diğer bir grafik işlemcisi ise GTX 570M. 336 CUDA çekirdeği, 1150 MHz işlemci hızı ve 1,5GB GDDR5 RAM'i olan ekran kartı da önceki model 470M'den yüzde 20 daha hızlı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

gelecek mobil teknolojide ilerde akıllı cep telefonları hakim olacak piyasaya.

Fiyatı Uggun Olmadıktan Sonra Neye Yararki...Aslında Sizin MasaÜstü Bilgisayarınızdan Gelen Verilerle Laptopda Oyun Oynamak Gibi Şeyler Yapılabilir..Ama Buda Maliyetli Oluyor:)Mümkünse Şu Laptopların Boyunu Büyütsünler Daha Performanslı Olsun Fazladan 3-5 Santim Kimseye Dokunmaz....Zaten Monster Laptoplarda Bu Özellikler Var..Bence Orta Düzey 2000 Liralik Laptoplara Bu Kartları Koysalar Fena Olmaz...

Koyu yazıyla yazılan açıklama kısmında "Nvidia bu yeni çipleriyle mobil oyun dünyasına çağ atlacak!" yazmışsınız. Cümeledeki ``atlacak`` sanırım "atlatacak" olacaktı. iyi çalışmalar.

Dizüstü bilgisayarların anakartları üzerinde bozulup onarımı bilgisayarın ikinci el değerini bulan ve bir kaç sonra bozulup çöpe attıran ve yeni bilgisayar satın aldıran NVidia kartları...

Beyler, iyice araştırmadan bilgisayar almayın, ekran kartı da ana karttan bağımsız olsun, birleşik olmasın, her ne kadar onarıyoruz artık deselerde dikiş tutmuyor, hele ki NVidia'ysa sakın onartmayın, gidip kendinize yeni bir bilgisayar satın alın, inanın daha ucuza gelir.

nasıl 6970m den 7 kat hızlı olacakmış biraz destekli sallayın. hiç olacak iş mi 570m 470m den %20 hızlı olacak 580m de 6970m den 7 kat hızlı aklı selim bir yazı mı bu yav yapmayın allah aşkına tamam hızlı olabilirde hadi %50 olsun oda olmazda 7 kat ne demek.

fiyatıyla anamızı aglatır anca nvidia.

Sen de yorum yaz