nVidia yeni GPU'su GeForce GTX 200'ü tanıttı

8800 Ultra'dan yüzde 50 daha hızlı GPU Geforce GTX 200 bugün tanıtıldı.

nVidia yeni GPU'su GeForce GTX 200'ü tanıttı

nVidia'ya göre GeForce GTX 200 grafik işlemcileri, GeForce 8800 Ultra GPU'larına göre, %50 daha hızlı bir oyun performansı yakalıyor. Bu da, Mac Pro sistemlerinde kullanılan en uç seviye ekran kartlarından çok daha hızlı demek. Yeni GPU'lar ayrıca SLI desteği, Purevideo HD , video decoding ve post-processing teknolojisi ve ayrıca programcıların CPU üzerindeki fazla yükü GPU'ya bindirebilecekleri Computer Unified Device Architecture (CUDA) destekliyor.

nVidia artık GPU teknolojisini grafikten öteye götürmeye kararlı gibi görünüyor. GeForce grafik işlemcileri, devasa paralel işleme kapasitesi ortaya koyuyor. Özellikle CUDA teknolojisini destek vermesi ile artık bilgisayar işlemcileri daha az yorulacak gibi.

Yeni GTX 200 grafik işlemcisi GeForce GTX 260 399$ ve GeForce GTX 280 649$ fiyatlarıyla piyasada olacak.

Selçuk İslamoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

amd de yapçaktı tanıtım ona ne oldu oda bugundü bunula ilgili bir haber ne zaman gelir acaba.

Budamı DX 10.0 ya! Yuh. Abi ben grafik istiyorum ayrıntı istiyorum. Gorsel efekt istiyorum.

nVidia ağzınla kuş tutsa değeri kalmadı, şike, hile, düzenbazlık...

Ucuk fiyat, yuksek guc tuketimi ve sadece performansa yonelik bir ekran karti.
Tam nVidia'dan bekledigim davranis. Yeni teknolojilere destek vermek yerine bugunun urunlerini isim degistirip ustune ram koyup performansli diye insanlara satmak. Bakalim AMD/ATI bu konuya ne diyecek.

Bunlar Tuzak.. Şunun Şurasında 1 sene içinde direct x 11.0 cıkıçak butun 10.0lar çöpe qidecek.. beklemek en mantıklısı..belliki geçiş dönemi yaşanıyor.

çok güzel bir ekran kartı güç olarak da görünüş olarak da şimdi bekliyorum hemen alıcağım...

1-2 sene bekleyin o zaman Windows 7 nin betaları falan çıkar.Zaten Microsoft yaptığı tanıtımda sadece Windows 7 de bulunacak DirectX 11 (poligon parçalama, ... özellikler) i bizim şimdi övdüğümüz Nvidialar veya Atilerin hiçbiri desteklemeyecek.Yeni modelller alacaz cebimizden yine paralar kelebek gibi uçacak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir