O da Apple'a cevap verdi!

Steve Jobs saldırdı, cevaplar ardı ardına geldi: İşte Apple patronuna cevap veren son cep devi!

  • Gökay Özbudak
Omnia 2'den şikayet yok!
Jobs da anteni eliyle kapatanlardan...

Steve Jobs'ın iPhone 4'ün anten sorunuyla ilgili yaptığı basın toplantısındaki, açıklamalara tepkiler büyüyor. Son olarak, basın toplantısında adı geçen ve anten sorunu olduğu Steve Jobs tarafından dile getirilen Omnia 2'ye, firması Samsung sahip çıkıyor.

Koreli bir haber kaynağına açıklama yapan Samsung, böyle bir sorunun varlığını şu şekilde inkar ediyor; "iPhone'un anteni telefonun sol alt bölümünde bulunurken, Omnia 2'deki anten, telefonun en alt kısmında bulunmaktadır. Bu sayede antenle el arasındaki uzaklık, sinyalle ilgili herhangi bir sorun yaşanmasını da önlemektedir. Telefonla iligli birçok test yaptık ve şimdiye kadar herhangi bir sinyal sorunu yaşanmadı."

Samsung'un da belirttiği gibi elin denk geldiği yerlerde antenin bulunmasıyla sinyal sorunları yaşanabilir. Ancak iPhone 4'ün en büyük sorunu anteni, insanların çoğunlukla telefonu tuttuğu bir yere koyması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ancak iPhone 4'ün en büyük sorunu anteni, insanların çoğunlukla telefonu tuttuğu bir yere koyması.
---------------------------------------------------------------------------
Görende sanacak ki Omnia 2 tepeden tutuluyor falan, yine normal bir tutuşta el alt kısımı kapatıyor tamamen. Üstelik ne zamandır telefon sol elle tutuluyor onu anlamadım, genelde herkes telefonu sağ eliyle tutar. Dokunmatik telefonlarda ancak sol el ile tutmak tercih ediliyor lakin onda da anten bulunan bölgeyi tamamen kapatmak için telefonu sıkıca kavramak lazım.

Ben bile bıktım iphone'un sinyal sorunundan alın bi htc kurtulun yada jobs şu sorunu halletsin hangi sayfaya baksam iphone sinyal sorunu en azından chip biraz daha duyarlı olabilirmi bu konuda bu tür haberleri bi konuda toplama çerçevesinde çünkü 3 haberden 2si iphone..

Steve herkese camur atiyor. ama haberi yok ilk kendi eli kirleniyor

samsung bence çok terbiyeli bi cevap vermiş.ayrıca apple ın şu günlerde yaptığı çok yanlış başka markaların telefonlarını küçümsemesi hiç hoş deil en azından bunu videoyla kanıtlamaya çalışması kötü .bide bu sorunu başka firmaların telefonlarıyla kıyaslamayı bıraksın da önce iphone 3gs le kıyaslasın belki o zmn daha önceki cihazında yapamadığı dha sonradan yaptığı bi hatayı kendi gözüyle görür

bu cevap verenlerde reklam reklamdır diyip pastadan nasibini alıyor

hahaaa sorun yok diyinde bari adam rahatlasın :))

chip, telefonu türk malı telefon olacak sandım biraz duyarlı başlık açın lütfen

Samsung bence tecrübeli bi firma.Steve önce anteni nereye koyacağını bulsunda ondan sonra ona buna sataşsın.

iPhone kim ne derse desin evrenin en iyi telefonudur. 3000 lira da olsa gene alırım. Bütün yakınlarıma aldım iPhone 4, daha kimseden bir şikayet duymadım. Samsung yanlış konuşmuş. Onların hiçbir telefonu iPhone 2 kadar bile edemez.

-----
Üstelik ne zamandır telefon sol elle tutuluyor onu anlamadım, genelde herkes telefonu sağ eliyle tutar.
-------

Bu nasıl bir genellemedir. İsteyen telefonu istediği elinde tutar ve konuşur. Hatta uzmanlar beynin en az etkilenmesi için konuşurken sık aralıklarla telefonu diğer eline almayı öneriyor.

adam marka satıyor zaten, yok anteni soldaymış sağdaymış hikaye.. adam üzerinde apple yazan takoz yapsa 3000 lira verip gözü kapalı alacak insanlar var mesela; -24 Tem 2010 10:15- tarihinde yazan vatandaş gibi...

Sen de yorum yaz