O da Windows Phone 7 kullanacak!

Dev telefon üreticileri Windows Phone 7'yi sevdi: İşte yeni minik Windows 7 ailesinin son üyesi...

  • Gökay Özbudak
LG de Windows dedi!
Diğer işletim sistemlerini de bir kenara atmadı...

Artık akıllı telefonların ne kadar çok satacağını belirleyen teknik özelliklerinin yanında, son zamanlarda yeni bir özellik olarak işletim sistemleri de boy göstermeye başladı. Android, iOS, Windows Phone gibi işletim sistemleri kullanıcı deneyemini en iyi seviyeye çekebilmek için birbirleriyle adeta büyük bir yarış halindeler.

Windows Phone 7 bu büyük yarışta geride kalmamak için LG'yle iş birliği yaptı. LG'nin açıklaması şu şekilde; "Microsoft'la derin ilişkilerimiz var, yani bu yıl sonunda Windows Phone 7 kullanan birkaç LG telefonu piyasada görebilirsiniz."

Tabii ki bu LG'nin bütün telefonlarında Windows Phone 7 kullanacağı anlamına gelmiyor, firma diğer işletim sistemleri için de yatırım yapacaklarını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Tutmaz söylemedi demeyin. Microsoftun mobil işletim sistemleri çok hantal oluyor. Samsung daha ilk yaptığı işte bada işletim sisteminde microsoftun tarihi boyunca yaptığı windows mobile dan daha iyi iş çıkardı. Bakmayın köpürtüldüğüne

symbian bir sürü hatalarla batırdı ortalığı. win 7 cep çok daha iyisini yapacaktır. ne de olsa işletim sisteminde microsoft 1 numara.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play